fbpx דלג לתוכן

מה קרה השבוע? הדמוקרטיה עובדת, וחברי/ות הלובי בחרו נושא נוסף שבו נטפל; דרשנו משרי הממשלה לקדם אנרגיה מתחדשת; ערכנו כנס בנושא חיזוק המנהל התקין ברשויות המקומיות; נלחמים בחברות המזון למניעת פרסום מזיק לילדים ונוער; ועוד.

אז אחרי ש-73% מחברי/ות הלובי הצביעו, קבלו את הנושא הנבחר: הון-שלטון-עיתון!

כלי התקשורת מהווים זירה לעיצוב דעת הקהל הישראלית. לכן, לא מפתיע שבעלי הון משתמשים בכלי התקשורת שבשליטתם כדי להשפיע על רגולציה שתסייע לעסקים שלהם. כאשר לקלחת הזו מצטרפים גם פוליטיקאים שמבקשים "זמן מסך" חיובי, הסכנה ליצירת עיתונות תלויה ובלתי עצמאית, גוברת.
אז מה הלאה? בכוונתנו ללמוד את הנושא הזה לעומק, אבל כבר יש לנו כמה כיווני פעולה אפשריים, עליהם פירטנו בפוסט שהעלינו >>

**
לידיעה, נושא שבילי אופניים על חשבון חנייה ברחוב נדחה ברוב של 26% ולכן לא יעלה להצבעה נוספת בשנה הקרובה גם אם יוצע.
 

< עזרו לנו להמשיך להשפיע – הצטרפו עכשיו ללובי99
השבוע נערך דיון בוועדת הכלכלה על אנרגיות מתחדשות לקראתו שלחנו נייר עמדה לח"כים. בישיבת הממשלה בראשון הקרוב צפויה לעלות החלטה שכותרתה ״קידום אנרגיה מתחדשת״ אל תתנו לשם לבלבל אתכם/ן – מדובר בהחלטה שמקבעת את התלות שלנו בייצור חשמל מגז בעשורים הבאים. יחד עם פרויקט NZO מבית מרכז השל לקיימות, פנינו לשרי הממשלה בבקשה שיגדילו את יעד ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות מ-30% ל-50% ושלא יאפשרו ליזמים פרטיים להקים עוד תחנות גז בהיקף נרחב. צפו בעו"ד נועה זלצמן מסבירה על הבעיות בהצעה.

השבוע קיימנו כנס ראשון בנושא קידום מנהל תקין ברשויות המקומיות, בהשתתפות של כ-200 חברי/ות מועצה ועובדי/ות רשויות מקומיות מרחבי הארץ וכן חברי/ות לובי שמתעניינים בנושא. הכנס עסק בהצעת חוק שיזמנו לחיזוק מעמד חברי המועצות – אותה הגישו הח״כים שלמה קרעי (״ליכוד״) ותהלה פרידמן (״כחול לבן״), ובתמיכתו של יו"ר השדולה לשלטון מקומי ח"כ מאיר כהן (״יש עתיד״) – בפיקוח הנדרש על ראשי הרשויות ובאופן שבו ניתן לשפר את השלטון המקומי.
לצפייה בפאנלים מהכנס >>
לפוסט המלא >>

למרות שמשרד הבריאות הגדיר חטיפים, ממתקים ושתייה קלה כ״מזון מזיק״, הוא "תוקע" תקנות שמטרתן לצמצם את חשיפתם של ילדים ובני נוער לפרסומות המקדמות מזון כזה. פנינו למנכ"ל משרד הבריאות בדרישה שיעמוד אל מול לחצי חברות המזון ויפעל לקידום התקנות למניעת פרסום מזון מזיק לילדים ונוער. לפוסט המלא >>


דרושים לבנקים: דירקטורים עם שיניים. ביום שלישי השתתפנו בכנס מיוחד של אוניברסיטת ת"א על הוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים בנקאיים, יחד עם מיטב האקדמאים והבכירים בעולם הפיננסי. האזינו לדבריה של מנכ"לית הלובי שביקשה להבין מדוע כל הדירקטורים נבחרים מאותו ״מועדון סגור״.

< עזרו לנו להמשיך להשפיע – הצטרפו עכשיו ללובי99
הצטרפו לשיחת לייב מרתקת בה עו״ד תומר נאור מהתנועה לאיכות השלטון יראיין את מנכ״לית הלובי, עו״ד לינור דויטש, שזכתה בפרס אבירי איכות השלטון של התנועה.
יום שני | 26.10.2020 | בשעה 18:30 | בעמוד הפייסבוק שלנו
מרב דוד, סמנכ"לית הלובי, והלוביסטית הציבורית עו"ד ימית ינאי מלול, נפגשו השבוע בזום עם הנהלת חברת אגד (עמיר קינן הסמנכ"ל ועדית סלע מנהלת משאבי אנוש) כדי לדון על הצורך לגייס נהגי אוטובוס ולקיים הכשרות מקצועיות לטובת תגבור קווי התחבורה הציבורית.

השבוע עו"ד ימית ינאי מלול הגיעה למכינת אדווה – המדרשה למנהיגות ציבורית – וסיפרה להם על לובי 99, על ההישגים שלנו בשנים האחרונות ועל איך אפשר להצטרף ולחזק את הציבור בהליכי קבלת ההחלטות.

רוצים/ות לסייע לנו להמשיך ולגדול? הזמינו אותנו עכשיו להרצאה אצלכם/ן בסלון, בעבודה או ב-ZOOM, כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך. להרשמה >>

החודש האחרון געש בדיונים בין חברי/ות הלובי לקראת ההצבעה. רוצים/ות להגביר מעורבות בלובי הציבורי? הקליקו>>
  הצטרפו לקבוצת הדיונים בטלגרם והשתתפו בשיח בין חברי/ות המיזם.
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי/ות הלובי.
  הצטרפו לסיירת הרשת בוואטסאפ ועזרו להציף את תכני הלובי שעולים ברשתות לציבור הרחב.

התגעגענו לסקר השבועי שלנו. גם אתם/ן?