fbpx דלג לתוכן

מה קרה השבוע? הצבעת החברים/ות על תקציב המיזם החלה; תוך חצי שנה – עלייה של 29% במספר החברות ששכרו שירותי לובי; בודקים אם מנכ"ל משרד התקשורת עבר למגזר הפרטי בלי להקפיד על תקופת הצינון שבחוק; דיון נוסף בתביעה שהגשנו נגד רשות התחרות ומונופול הגז; ועוד.

בלובי 99 חברי וחברות המיזם מצביעים גם על התקציב השנתי שלו. על אף שנה כלכלית מאתגרת, הצלחנו לעמוד ביעדים ואף להמשיך לגדול. התוכנית התקציבית מסמנת את יעדי הצמיחה הבאים של הלובי הציבורי: חיזוק מחלקות הלובי והמחקר, פתיחת מחלקה משפטית חדשה ועוד. תקציב שנת 2021 המובא כעת יעמוד על 4.1 מיליון ש"ח, גידול של 23% ביחס לשנה שעברה.

אנחנו קוראים לך להפסיק להסתכל מהצד ולהצטרף עכשיו ללובי הציבורי – דווקא בתקופה מאתגרת כמו זו, בה מחטפים מתבצעים על בסיס יומי, אנחנו צריכים את התמיכה שלך.דווקא בתקופת הקורונה והמשבר הכלכלי – מתקבלות החלטות ששוות מיליארדים, וזה הזמן הטוב ביותר לגזור קופון על חשבון הציבור. השבוע פורסם כי בחצי השנה האחרונה, מספר החברות ששכרו לוביסטים כדי לקדם את האינטרסים שלהן במסדרונות הכנסת עלה ב-29%. זה הזמן לצרף ללובי הציבורי חברים, משפחה ושכנים, כדי שיחד נוכל לעמוד מול הטייקונים ותאגידי הענק.
לפוסט המלא >>

שוב הדלתות מסתובבות: נתנאל כהן, מנכ״ל משרד התקשורת לשעבר, עבר תוך 3 חודשים לתפקיד דירקטור בחברת ״מגדלי תקשורת״, שמקימה ומפעילה אנטנות סלולריות. המינוי הזה בעייתי גם כי עוד לא עברה תקופת הצינון הקבועה בחוק, וגם כי לאחרונה משרד התקשורת מקדם רפורמה שנוגעת לאנטנות סלולריות, שנבחנה במשרד עוד כשכהן היה בתפקיד. פנינו לגורמים המוסמכים כדי שיבחנו האם המינוי מנוגד לחוק.
לפוסט המלא >>


רק לפני שבועיים פנינו למפקח על הבנקים בדרישה לנתק את הקשר בין בנק הפועלים לבין ״ידיעות אחרונות״ (הבנק מחזיק בכשליש ממניות העיתון), והשבוע הקשר המטריד בין הבנק לבין בעל השליטה ב״ידיעות״, נוני מוזס, ממשיך להיחשף: עיתון ״דה מרקר״ פרסם הוכחות לכך שבנק הפועלים ידע שמוזס מהמר על שערי מטבע חוץ בכספי העיתון ושתק. לפוסט המלא >>


השבוע התקיים דיון נוסף בבית המשפט בערר שהגשנו על החלטת רשות התחרות לאשר למונופול הגז של תשובה לקנות את צינור הגז היחיד בין ישראל למצרים. הערר הזה הוגש לאחר אישור החברים ובמימון המונים של רבע מיליון ש״ח. צפו בעדכון של אריאל פז-סוויצקי, מנהל המחקר בלובי, בתום הדיון >>


לפני שבועיים חשפנו שמסמך שנשלח לח״כים לקראת דיון על הרחבת חוק הפיקדון לבקבוקים גדולים, עליו מופיע לוגו של משרד הכלכלה, למעשה הועבר על-ידי לוביסטים עם אינטרס בנושא. אבל לא הסתפקנו בחשיפה וגינוי, והשבוע פנינו ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה בחשד לזיוף המסמך. לא ניתן לאירוע כה חמור לעבור לסדר היום.הפודקאסט שלנו, מלכוד 99, בסדרת פרקי גז מיוחדת:

פרק #4: היכרות עם תחום הגז, המושגים שנזרקים באוויר והסוגיות העומדות על הפרק. האזינו >>
פרק #5: התמקדות באפשרות ליצור תחרות במשק הגז ובערר התקדימי שלנו בנושא צינור הגז. האזינו >>

האזינו באתר או באפליקציה המועדפת עליכם/ן וכמובן, שתפו עם חבריכם/ן.

נפגשנו השבוע עם הנהלת רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה ועם מ״מ מנהל הרשות, משה גראזי, לשיחה על כל הנושאים הבוערים: מחיר הגז, התחרות בענף (או יותר נכון – היעדר התחרות) והקמת תשתיות לטובת מונופול הגז. בשבוע שעבר פגשנו גם את מ״מ יו״ר רשות החשמל, יואב קצבוי, וצוותו ודיברנו על נושאים דומים בתחום הגז ועל קידום אנרגיה סולארית.

רוצים/ות לסייע לנו להמשיך ולגדול? הזמינו אותנו עכשיו להרצאה מעניינת על לוביסטים, הון-שלטון וכיצד כל אזרח ואזרחית יכולים באמת להשפיע – אצלכם/ן בסלון, בעבודה או ב-ZOOM, כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך. להרשמה >>

רוצים/ות להגביר מעורבות בלובי הציבורי? הקליקו:
  הצטרפו לקבוצת הדיונים בטלגרם והשתתפו בשיח בין חברי/ות המיזם.
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי/ות הלובי.
  הצטרפו לסיירת הרשת בוואטסאפ ועזרו להציף את תכני הלובי שעולים ברשתות לציבור הרחב.

בשבוע שעבר, לכבוד חג החנוכה, רצינו לדעת האם אתם/ן מעדיפים/ות סופגניה קלאסית עם ריבה או סופגניה מפונפנת עם תוספות. 69% בחרו בטעם הילדות הקלאסי של סופגניית ריבה – מקווים שחנוכה היה טעים 🙂

הסקר השבועי הפופולרי שלנו ישוב מ"פגרת בחירות" בשבוע הבא, בתום ההצבעה על תקציב המיזם