fbpx דלג לתוכןמה קרה השבוע? מעלים הילוך בגיוס חברים כדי לפתוח מחלקה משפטית; פועלים להכניס לתקנון שירות המדינה מגבלות בנוגע לקשר עם לוביסטים; מתנגדים לתקנות שפוגעות בעצמאות הדירקטורים החיצוניים; ממשיכים לפעול נגד עסקת אלטשולר-פסגות; ועוד.


הגיע הזמן שללובי הציבורי יהיה כח גם בבית המשפט!
הטייקונים והתאגידים הגדולים מגייסים לא רק את הלוביסטים הכי טובים, אלא גם את עורכי הדין המובילים במשק. ניצחנו בהרבה מאד קרבות, אבל לעיתים עבודת החקיקה או המאמצים להשפעה על המדיניות, מגיעים למבוי סתום ונדרש צעד נוסף – פניה לבית המשפט – כדי לנצח.
לכן, הגיעה העת להקים ללובי הציבורי גם מחלקה משפטית, איכותית ומקצועית.
רק עוד 400 חברים חדשים שיצטרפו למיזם ונוכל לגייס מנהל/ת מחלקה משפטית תותח/ית, כך נרחיב את המלחמה למען הציבור, גם לזירה המשפטית. 
כנסו, שתפו ועזרו לנו להגיע ליעד>>

< עזרו לנו להמשיך להשפיע – הצטרפו עכשיו ללובי99

דירקטור חיצוני (דח“צ) בחברה ציבורית, בה מושקעים כספי הפנסיה שלנו, אמור לפקח באופן אובייקטיבי על פעילות החברה ולוודא שהיא משרתת את האינטרס של כל בעלי המניות ולא רק של בעל השליטה. לכן, לא ניתן למנות לדח“צ את מי שיש לו קשר לחברה או לבעל השליטה בה, אלא אם הקשר הוא ״זניח״. השבוע התנגדנו להצעה של משרד המשפטים להרחיב את המקרים בהם קשר כזה ייחשב זניח, כי אנו חוששים שהדבר יוביל למינוי דח״צים הקשורים לבעל השליטהקראו>>


הלוביסטים של הטייקונים עובדים הכי טוב מאחורי הקלעים. לאחרונה משרד האוצר, ממשרדי הממשלה החשובים ביותר, קיבל את הצעתנו ופרסם נוהל שמטיל מגבלות וחובת דיווח על מפגשים של עובדי המשרד עם לוביסטים. כעת, פנינו גם לנציב שירות המדינה, בבקשה שיעגן מגבלות וחובות אלו גם בתקנון שירות המדינה. לפוסט המלא>>


מתחת לרדאר רשות התחרות ממשיכה לדון במיזוג בין אלטשולר-שחם ופסגות. ע"פ הדו״חות הכספיים של אלטשולר, יהיה עליה לבצע גיוס הון, אבל מאיפה יגיעו מאות מיליוני השקלים הדרושים לרכישה? אם הכסף יגיע מהמתחרים – מגופי הפנסיה האחרים או מהבנקים, הפועלים גם כיועצים פנסיוניים – התחרות בשוק עלולה להיפגע. לכן, פנינו לרשות בבקשה שתשקול בכובד ראש את המיזוג, או שלפחות תתנה אותו בתנאים שנוגעים למימון העסקה.לאחרונה, צחי נחמיאס העומד בראש פירמידת 'מגה-אור' עשה מספר מהלכים שמעלים חשש שהפירמידה אינה עומדת בהוראות חוק הריכוזיות. לכן, פנינו לכונסת הנכסים הרשמית וביקשנו שבמידה והחוק הופר, תפעל למינוי נאמן לפירוק פירמידת 'מגה-אור'.  לפוסט המלא>>


ישראל במאה ה-21 היא אמנם מעצמת הייטק מתקדמת, חדשנית ופורצת דרך, אך השבוע פורסם שעדיין יש בנקים הדורשים שליחת מסמכים ב… פקס. יש לנו בקנה הצעת חוק שמטרתה לתקן את "חוק הפקסים" אותו יזמנו וסייענו להעביר, כך שהחובה לתקשר דיגיטלית עם הלקוחות תחול גם על בנקים וחברות ביטוח. רק מחכים שתהיה ממשלה.

שמחים לעדכן שמעכשיו הממונה על התקינה חייב להתייעץ גם איתנו כארגון צרכנים, ולא רק עם נציגי התעשייה, בעת קביעת תקן למוצר חדש – תהליך שקובע תנאי בטיחות ומשפיע מאוד על מחיר המוצר הספציפי ועל יוקר המחייה בכלל. קיבלנו בקשה ראשונה לייעוץ על נדנדות לתינוקות ובקרוב נייצג אתכם במאות מוצרים אחרים.


השבוע סמנכ"לית הלובי, מרב דוד, נפגשה עם המכינה להורים בהרצליה לדיון מעמיק על העשייה שלנו. תודה לשרון וסילבנה ורדי וכמובן לגל עמיר קופרמן שיזמו את המפגש. בנוסף, מנהל המחקר שלנו, אריאל פז-סוויצקי, נסע להרצות בפני המרכז הקהילתי ליוצאים בשאלה מהחברה החרדית. תודה למאיה אורה על ההזמנה.

השבוע בפינת המחקר ננסה להבין: מדוע מותר לחברות הגז לשווק במשותף?
לפני כחצי שנה ניסתה קבוצת חברות המחזיקות יחד 53% ממאגר הגז תמר, למכור גז בנפרד, כלומר רק מתוך חלקן היחסי במאגר, לחברת החשמל.
נובל אנרג'י, שבדיוק הושלמה רכישתה על ידי חברת שברון, המחזיקה גם היא 25% מהמאגר, השתמשה בכוחה כמפעילה הטכנית של המאגר וחסמה את השלמת העסקה, באירוע הידוע לשמצה של "סגירת הברז".
מה קרה פה בעצם? הסיפור מתחיל ב-2006, אז קיבלו החברות במאגר תמר אישור לפעולה משותפת בחיפוש, פיתוח ושיווק מאגר הגז בשטח הרישיון שלהן. מדובר באישור שפוגע בתחרות, כי אילולא הוא, חברות הגז היו חייבות למכור בנפרד ולהתחרות; אלא שהאישור הזה עודד את החברות ליטול סיכונים ולהשקיע בפיתוח מאגרים שנמצאו. האישור ניתן תוך הדגשת הנסיבות הספציפיות: הגז ממצרים היה המקור העיקרי של גז במשק; ונובל אנרג'י נחשבה שחקן קטן.
אך יש לשים לב, שמדובר באישור לשווק במשותף, ולא בחובה לשווק במשותף. אין ולא הייתה כל מניעה חוקית לכל שותפה בכל מאגר גז למכור את חלקה ללקוחות. כלומר, לא הייתה לנובל אנרג'י כל זכות לעצור את העסקה של מתחרותיה באותו האירוע. ומה עשתה רשות התחרות בעניין? לאחרונה היא פרסמה החלטה שמתירה לשווק בנפרד, אך למעשה אין בכך תועלת שכן כאמור, החברות כבר הורשו לשווק בנפרד. אף על פי כן, רשות התחרות הציגה את החלטתה כהישג ענק עבור הציבור. אנו הגבנו בחריפות לטיוטת ההחלטה, ודרשנו כי יבטלו את האישור לשווק במשותף. חברות הגז המחזיקות בתמר, כבר הכניסו פי שניים מההשקעה שלהן בפיתוח המאגר, הגיע הזמן שיתחילו להתחרות, כדי להוריד את מחירי הגז ואיתם מחירי החשמל.

רוצים לדעת מי ניסו "לגנוב סוסים" על חשבונכם בחסות הקורונה? ואיך באמצעות פעילות של מיזם במימון המונים אפשר לתת פייט לבעלי הכוח הגדול?

כשטייקונים ותאגידי ענק ניסו לנצל את השנה האחרונה כדי לקדם את האינטרסים הפרטיים שלהם על חשבון הגב של הציבור הרחב, אנחנו לא הרפינו והמשכנו להילחם על האינטרס והכספים של כל אחת ואחד מכם/ן.

אז עזרו לנו להמשיך לגדול ולפעול למען ה-99%:
הזמינו אותנו להרצאה אצלכם בבית או במקום העבודה, ותוכלו לשמוע כיצד הציבור יכול להילחם ולעמוד מול בעלי ההון, וכיצד ניתן לשפר את חיינו, כאן עכשיו. כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך. להרשמה >>

רוצים/ות להגביר מעורבות בלובי הציבורי? הקליקו:
  הצטרפו לקבוצת הדיונים בטלגרם והשתתפו בשיח בין חברי/ות המיזם.
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי/ות הלובי.
  הצטרפו לסיירת הרשת בוואטסאפ ועזרו להציף את תכני הלובי שעולים ברשתות לציבור הרחב.

בשבוע שעבר שאלנו האם הצלחת לצרף חברים חדשים ללובי 99 בשנה האחרונה? 23% מכ/ן פעלו להרחבת הלובי הציבורי. לקראת הקמת מחלקה משפטית בלובי, כל חבר/ה נוסף/ת יעזור לנו להגיע למטרה. נשמח ממש שתעזרו לנו להגיע ליעד של 400 חברים נוספים – מעבירים היום קישור הצטרפות לחברים ומשפחה 🙂

והשאלה השבוע: מה השיקול המוביל מבחינתך ברכישת מוצר בסופר? (א) מותג מוביל  (ב) מחיר