fbpx דלג לתוכןמה קרה השבוע? הצבעת חברים מושב קיץ 2021 – נפתחה; הצלחנו לעכב קידום תקנות שיגדילו את הריכוזיות במשק; דרשנו מרשות שוק ההון לא לאשר כהונה צולבת בחברת נדל"ן של טייקון ובוועדת השקעות בחברת ביטוח; ביקשנו מהיועמ"ש לוודא שהאינטרס הציבורי מוגן בעסקה למכירת אחזקות במאגר גז לאיחוד האמירויות; ועוד.

רוצ/ה להיות לוביסט/ית של הנושא שלך?
אנחנו מזמינים אותך לעשות לובי בתוך הלובי – שתפ/י את הנושא לו הצבעת/ה בין חברים ומשפחה, צרפ/י אותם ללובי הציבורי ותנ/י גם להם את הכוח להשפיע על המציאות הכלכלית חברתית בישראל.
הירשמ/י בטופס ותקבל/י מאיתנו ערכת לוביסט/ית לנושא שלך. 

רוצה להתעמק קצת יותר בהצבעה? זה הזמן להאזין לפרק המיוחד של הפודקאסט שלנו, מלכוד99.
 


השבוע התכנסה וועדת הכספים לדון בתקנות שמקדמים רשות שוק ההון ושר האוצר, שמטרתן הגדלת ההשקעה של גופי הפנסיה בתשתיות, אך משמעותן בפועל, הגדלת הריכוזיות במשק ומתן כוח אדיר לבעלי השליטה בגופים הללו. אחרי מספר ימים של עבודה אינטנסיבית, שליחת מכתבים, פגישות בכנסת והשתתפות בדיון, הצלחנו יחד עם שורת ח“כים, לדחות את הדיון בתקנות. נמשיך לוודא שהאינטרס הציבורי מיוצג. לפוסט המלא>>

הלוביסטים לא בחל"ת – והם פועלים בכל הכוח בכנסת ובמשרדי הממשלה. ע"פ כתבה שפורסמה השבוע, משבר הקורונה לא פגע בתעשיית הלובי אלא להפך, גרם לה לגדול, ומספר התאגידים הגדולים וקבוצות האינטרס ששוכרות לוביסטים גדל באופן משמעותי. תמורת תשלום חודשי של כמה עשרות אלפי שקלים ללוביסטים, הלקוחות מקבלים השפעה על חקיקה או רגולציה ששווה להם מיליארדים. אנחנו, מנגד, נמשיך להגן על הציבור. 

עבור מי יעבוד אלדד פרשר: הציבור או הטייקונים? פרשר, לשעבר בכיר בבנק המזרחי בתקופת פרשת העלמות המס והברחות ההון, מונה לאחרונה ליו"ר ועדת ההשקעות של חברת הביטוח "הפניקס", כשבמקביל מכהן כיו"ר חברת הנדל"ן הגדולה גב-ים בפירמידה של הטייקון צחי נחמיאס. פנינו יחד עם צדק פיננסי לממונה על שוק ההון בדרישה לבטל את מינויו ליו"ר ו. ההשקעות או לכל הפחות לחייבו לבחור בין תפקידו בשירות הטייקונים לתפקידו בשירות הציבור. לפוסט המלא >>


עסקה להעברת כ-22% ממאגר תמר, מידי יצחק תשובה לממשלת איחוד האמירויות, שעד לאחרונה הוגדרה כמדינת אויב, מתבצעת בחטף. גורמי ממשלה רלוונטיים לא ידעו עליה, לא נערכו דיונים בהשלכות, ונושאים כמו השפעתה על התחרות בשוק הגז, היבטי מיסוי, סביבה ובטחון לא קיבלו כל התייחסות. פנינו בדחיפות ליועץ המשפטי לממשלה ודרשנו כינוס ועדה שתבחן את העסקה, והצבת תנאים שישמרו על האינטרסים של הציבור. לפוסט המלא >>


אחד העקרונות הבסיסיים לאורם אנו פועלים הוא עקרון השקיפות, ולאור כך אנו מדווחים לחברי וחברות הלובי על הפגישות שלנו, ובוודאי על פגישות עם גורמים מסחריים. השבוע נפגשנו עם נציגי חברת הגז אנרג'יאן, חברת הפקת הנפט השולטת במאגר כריש-תנין שצפוי להתחיל הפקה בשנה הבאה. הפגישה נערכה בהזמנתם, בעקבות בקשת חופש מידע שלנו לקבל את עמדתם בעניין תזכיר חוק מיסוי משאבי טבע, ורצונם להציג את העמדה בפנינו בעל פה. אמרנו להם כי נאבק על צמצום הסודיות והגברת השקיפות בדיווחים של רשות המיסים על חוק מיסוי משאבי הטבע – כדי שנוכל לדעת למשל מה הפשרות שעושה הרשות מול חברות הגז בחישוב מס ששינסקי.לאור האירועים המצערים של סוף השבוע הקודם, הורדנו מהאוויר את פרסומי הגיוס למחלקה המשפטית, ולכן הקישור של העדכון הקודם לא פעל. השבוע אנחנו פונים אליכם/ן שוב:
הגיע הזמן שללובי הציבורי יהיה כח גם בבית המשפט!
הטייקונים והתאגידים הגדולים מגייסים לא רק את הלוביסטים הכי טובים, אלא גם את עורכי הדין המובילים במשק. ניצחנו בהרבה מאד קרבות, אבל לעיתים עבודת החקיקה או המאמצים להשפעה על המדיניות, מגיעים למבוי סתום ונדרש צעד נוסף – פניה לבית המשפט – כדי לנצח.
רק עוד 400 חברים/ות שיצטרפו למיזם ונוכל לגייס מנהל/ת מחלקה משפטית תותח/ית, כך נרחיב את המלחמה למען הציבור, גם לזירה המשפטית. 
כנסו, שתפו ועזרו לנו להגיע ליעד>>

אנחנו כל כך נהנים/ות מהחזרה למפגשים פנים אל פנים 🙂 תודה לשירן משיח מהמכללה למנהל שאירחה את סמנכ"לית הלובי, מרב דוד, במפגש עם פוליטיקאיות צעירות. וגם לסמיון קיבא על המפגש המרתק שהיה למנהלת הקהילה שלנו, שני גבאי, עם התאגדות אחים ואחיות.

בשבוע הבא נגיע ל:
* חיפה, יום שני 10.5, בשעה 20:00
* ישוב רימונים (ליד ירושלים) ביום רביעי 12.5, בשעה 20:00
לשתי הרצאות פתוחה לקהל הרחב – מעוניינ/ת להשתתף או מכיר/ה מישהו/י שחייב/ת לשמוע על הלובי?
צרו קשר עם רכז הגיוס שלנו במייל או בנייד: 050-990-0496
 


רוצה לארח את המפגש הבא של הלובי אצלך בסלון או במשרד?
הזמן/י אותנו להרצאה בבית או במקום העבודה, ותוכל/י לשמוע כיצד הציבור יכול לעמוד מול בעלי ההון, וכיצד ניתן לשפר את חיינו, כאן עכשיו. כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך. להרשמה >>

רוצים/ות להגביר מעורבות בלובי הציבורי? הקליקו:
  הצטרפו לקבוצת הדיונים בטלגרם והשתתפו בשיח בין חברי/ות המיזם.
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי/ות הלובי.
  הצטרפו לסיירת הרשת בוואטסאפ ועזרו להציף את תכני הלובי שעולים ברשתות לציבור הרחב.

בשבוע שעבר שאלנו מה השיקול המוביל מבחינתך ברכישת מוצר בסופר? התוצאות מעניינות ביותר: 89% מכם/ן מתייחסים למותג בעת הבחירה, בעוד 11% בוחרים על פי עלות המוצר.

הסקר השבועי הפופולרי שלנו ופינת המחקר יצאו ל"פגרת בחירות" וישובו מיד בתום הצבעת החברים 😊