fbpx דלג לתוכן

מה קרה השבוע? הצלחנו לצמצם באופן משמעותי תקנות שיגדילו את ריכוזיות גופי הפנסיה; השתתפנו בדיון בנוגע לאתגרי תעשיית המזון; ועוד. אנחנו מאחלים לכולם/ן סוף שבוע שקט ושולחים איחולי החלמה שלמה לפצועים/ות, מקווים לחזרה מהירה לשגרה מלאה ובטוחה.

רוצ/ה להיות לוביסט/ית של הנושא שלך?
אנחנו מזמינים אותך לעשות לובי בתוך הלובי – שתפ/י את הנושא לו הצבעת בין חברים ומשפחה, צרפ/י אותם ללובי הציבורי ותנ/י גם להם את הכוח להשפיע על המציאות הכלכלית חברתית בישראל.
הירשמ/י בטופס ותקבל/י מאיתנו ערכת לוביסט/ית לנושא שלך. השבוע מנכ"לית הלובי, עו"ד לינור דויטש, השתתפה בדיון בוועדת הכספים לאישור התקנות שיגדילו את השקעות גופי הפנסיה בפרויקטי תשתית, ושלמעשה יעצימו את הריכוזיות של גופי הפנסיה. לקראת הדיון פנינו לרשות התחרות, לבנק ישראל ולחברי הוועדה בדרישה להתנגד לתקנות או לכל הפחות להכניס בהן תיקונים משמעותיים. בסופו של דבר התקנות עברו, אך בזכות עבודה מאומצת שלנו ושל ח״כים רבים בוועדה, התקבלה פשרה שמצמצמת באופן משמעותי את אחוז ההשקעות של גופי הפנסיה בפרויקטי תשתית גדולים, מ-20% ל-35% בלבד (במקום ל-49% לפי הנוסח המקורי); מחריגה השקעות בתשתיות של דלקים מזהמים; ומחייבת מעקב של ועדת הכספים על השפעת התקנות. צפו בקטע מהדיון>>

ממשיכים להתרחב – הכירו את הלוביסט הציבורי השמיני:
עו"ד יוסף ברמן
יוסף מכיר היטב ומקרוב את מסדרונות הכנסת, כשבין היתר עבד כ-3 שנים כיועצו המקצועי של יו"ר ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת ה-20, ניסן סלומינסקי (מפלגת "הבית היהודי"). בוגר תואר ראשון במשפטים (.LL.B) מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במשפטים (.LL.M) בהצטיינות, מאוניברסיטת בר-אילן. במהלך לימודיו שימש כעוזר הוראה בקורסים שונים ואת התמחותו עשה בלשכת פרקליט המדינה דאז, עוה״ד משה לדור. 
 יוסף מסר עם הצטרפותו ללובי: "אחרי שנים של עבודה משפטית ופרלמנטרית, אני שמח ומתרגש 'לקפוץ על העגלה הדוהרת' הזאת – ולהצטרף ללובי 99, על מנת לקדם, יחד עם כל הצוות המגוון והמקצועי כל כך, את טובת כלל הציבור".
 שמחים על הצטרפותך, ובהצלחה רבה!


השבוע נפגשנו עם נציגי משרדי רה"מ, האוצר והמשפטים כדי להגיב על הרפורמה המתגבשת לשיפור הרגולציה בישראל. הצענו מגוון הצעות שמטרתן להפוך את תהליך הרגולציה לשקוף, שוויוני ויעיל יותר, ולוודא שרגולציות חדשות שמגבשת הממשלה ישרתו אינטרסים ציבוריים ויהיו נתונות פחות להשפעת בעלי אינטרסים. אומנם הוא רק הצטרף אלינו אך יוסף קפץ למים והוביל את תגובתנו לרפורמה ברגולציה. לפוסט המלא>>


למרות ניסיונותינו למנוע את המיזוג של בתי ההשקעות אלטשולר שחם ופסגות או למזער את פגיעתו, השבוע המיזוג אושר ללא תנאים שנוגעים למימון העסקה. המשמעות היא שיש סיכוי גבוה שהכסף לעסקה יגיע מהמתחרים – גופי הפנסיה האחרים או הבנקים שפועלים גם כיועצים פנסיוניים – מה שיפגע בתחרות בשוק הפנסיוני ויצור פקעת של ניגודי עניינים. מאכזב מאד, אך אנו נמשיך לפעול כדי להזכיר לרגולטורים את תפקידם.


השתתפנו בשולחן עגול בנושא "תעשיית המזון – אתגרים", כחלק מהיערכות המדינה ל'פסגת המזון העולמית' של האו"ם. אחראית תחום הממשלה בלובי, עו"ד רחל גור, הציגה בדיון את ההיבט של החוסן הבריאותי – עד כמה מערכת הבריאות הציבורית יכולה להמשיך ולהכיל את מגמת צריכת המזון המזיק, שגורמת לשלל מחלות כרוניות ומעמיסה עליה נטל כלכלי כבד.


אנו בעיצומו של קמפיין לגיוס מנהל/ת מחלקה משפטית ללובי – רק עוד 335 חברים/ות שיצטרפו למיזם ונוכל לגייס מנהל/ת מחלקה משפטית תותח/ית. כך נרחיב את המלחמה למען הציבור, גם לזירה המשפטית. 

כנסו, שתפו ועזרו לנו להגיע ליעד>>

השבוע הלוביסטית הציבורית, עו"ד נועה זלצמן, נפגשה עם מיזם "פוליטיקאיות צעירות" של מכללת אורנים להרצאה מרתקת על הלובי הציבורי. תודה לגוני שרון ודורון טטנבוים על ההזמנה.

בשבוע הבא יתקיימו שתי ההרצאות פתוחות לקהל הרחב:
* יום שלישי, 18.5, בשעה 20:00 | מעגן מיכאל
הרצאה של מנכ"לית הלובי, עו"ד לינור דויטש
* יום חמישי, 20.5, בשעה 20:00 | קיבוץ גשר
הרצאה של מנהל מחלקת המחקר בלובי, אריאל פז-סוויצקי

מעוניינ/ת להשתתף או מכיר/ה מישהו/י שחייב/ת לשמוע על הלובי?
צרו קשר עם רכז הגיוס שלנו במייל או בנייד: 050-990-0496

רוצה לארח את המפגש הבא של הלובי אצלך בסלון או במשרד?
הזמן/י אותנו להרצאה בבית או במקום העבודה, ותוכל/י לשמוע כיצד הציבור יכול לעמוד מול בעלי ההון, וכיצד ניתן לשפר את חיינו, כאן עכשיו. כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך. להרשמה >>

רוצים/ות להגביר מעורבות בלובי הציבורי? הקליקו:
  הצטרפו לקבוצת הדיונים בטלגרם והשתתפו בשיח בין חברי/ות המיזם.
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי/ות הלובי.
  הצטרפו לסיירת הרשת בוואטסאפ ועזרו להציף את תכני הלובי שעולים ברשתות לציבור הרחב.

הסקר השבועי הפופולרי שלנו ופינת המחקר יצאו ל"פגרת בחירות" וישובו מיד בתום הצבעת החברים 😊