fbpx דלג לתוכן

מה קרה השבוע? ימים אחרונים להצבעה על הנושא הבא שנקדם; בולמים (עוד) מחטף של חברות המזון; פרק נוסף של הפודקאסט שלנו, ״מלכוד99״; נפגשים עם ח״כים כדי להוזיל את מחירי הגז; מקווים לסוף שבוע שקט וחזרה מהירה לשגרה מלאה ובטוחה.

רוצ/ה להיות לוביסט/ית של הנושא שלך?
הצבעת החברים/ות בעיצומה וזה השבוע האחרון בו ניתן לעשות לובי בתוך הלובי לנושא לו הצבעת – כל מה שצריך הוא להירשם ואנחנו נשלח אליך ״ערכת לוביסט״, איתה תוכל/י לשתף את הנושא לו הצבעת בין חברים ומשפחה, לצרף אותם ללובי הציבורי ולתת גם להם את הכוח להשפיע על המציאות הכלכלית חברתית בישראל.

השבוע פורסם דו״ח מבקר המדינה, שעסק בין היתר במחירי המזון הגבוהים. לפי הדו״ח, אחת הסיבות לכך היא חוסר המעש של רשות התחרות, שבמשך 20 שנה לא הכריזה על חברות המזון הגדולות או היבואנים הדומיננטיים כמונופולים (נזכיר שלפני כשנה פנינו אליהם בנושא והרשות סירבה). הדו״ח אמנם עוסק בשוק המזון, אבל אנחנו מכירים את חוסר הנכונות של הרשות להפעיל את הסמכויות שלה גם בשווקים נוספים, שעליהם תוכלו לקרוא בפוסט שהעלינו>>


משרד הבריאות מקדם רפורמה בתוספי המזון (כמו חומרי טעם וריח, חומר משמר וצבע מאכל), שלאחר שהושפעה מלחצים של חברות המזון עלולה להפוך את הסימון שלהם ליותר מבלבל ממה שהוא היום. בתגובה שלנו לתקנות הללו, דרשנו שהדיון עליהן ייערך בכנסת ויהיה שקוף, ולא יתקיים מאחורי דלתיים סגורות, בין פקידי משרד הבריאות ללוביסטים של תעשיית המזון. לפוסט המלא>>


אילן ישועה, לשעבר מנכ״ל ״וואלה״, העיד השבוע ששאול אלוביץ׳, בעל השליטה באתר, הורה ״לשמור״ על מנכ״ל בנק הפועלים ציון קינן כי הבנק הלווה כספים לאלוביץ׳. אחרי שעלו טענות כאלה גם לגבי נוני מוזס, בעל השליטה ב״ידיעות״, אנחנו שואלים: האם להלוות עשרות מיליונים לבעל שליטה בכלי תקשורת מרכזי ולקבל בתמורה סיקור אוהד זו שיטת עבודה קבועה של בנק הפועלים?


סוכנות האנרגיה הבינלאומית IEA, הארגון #1 בעולם בתחום האנרגיה, פרסמה את מפת הדרכים שלה לאפס פליטות עד 2050. הדו״ח מסמן יעדים שאפתניים לייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות בשנת 2030 (61%, כאשר לאחרונה ישראל קבעה יעד של 30% בלבד) וקובע כי חיפוש ופיתוח שדות נפט וגז חדשים חייב להיפסק עוד השנה (2021), בזמן שישראל ממשיכה לעודד חיפושי גז.


מלכוד 99 – פרק #22 המלך בעירו
השבוע עלה פרק נוסף בפודקאסט שלנו, והפעם על הבעיה בשלטון המקומי. שוחחנו עם עו״ד ימית מלול-ינאי, הלוביסטית הציבורית שמטפלת בנושא, על יחסי הכוחות בין ראש הרשות וחברי המועצה המקומית, על הבעיות והפתרונות האפשריים. להאזנה >>

בקרוב ייפתח הסכם הגז של חברת החשמל עם מאגר תמר. אנחנו פועלים כדי לוודא שמחיר הגז יירד, ויביא להפחתה במחיר החשמל לציבור. לצורך כך, ערכנו השבוע סבב פגישות עם הח״כים יואב סגלוביץ (יש עתיד), מתן כהנא (ימינה), מוסי רז (מרצ) וגלעד קריב (העבודה).

למרות המצב, הצוות שלנו יצא לפגוש אתכם/ן ולספר על הלובי הציבורי: השבוע מנכ"לית הלובי, עו"ד לינור דויטש, הגיעה למעגן מיכאל (תודה לאופק קם חבר הלובי על הארגון) ומנהל המחקר שלנו, אריאל פז-סוויצקי, ביקר בגשר (תודה לגלית הלר מורן על האירוח).


רוצה לארח את המפגש הבא של הלובי אצלך בסלון או במשרד?
הזמן/י אותנו להרצאה בבית או במקום העבודה, ותוכל/י לשמוע כיצד הציבור יכול לעמוד מול בעלי ההון, וכיצד ניתן לשפר את חיינו, כאן עכשיו. כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך. להרשמה >>

רוצים/ות להגביר מעורבות בלובי הציבורי? הקליקו:
  הצטרפו לקבוצת הדיונים בטלגרם והשתתפו בשיח בין חברי/ות המיזם.
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי/ות הלובי.
  הצטרפו לסיירת הרשת בוואטסאפ ועזרו להציף את תכני הלובי שעולים ברשתות לציבור הרחב.

הסקר השבועי הפופולרי שלנו ופינת המחקר יצאו ל"פגרת בחירות" וישובו מיד בתום הצבעת החברים 😊