fbpx דלג לתוכן

מה קרה השבוע? חברי/ות הלובי בחרו את הנושא הנוסף בו נטפל; צעד נוסף בדרך לשקיפות על פגישות של עובדי מדינה עם לוביסטים; ממשיכים לפעול בעניין התקנות שדורשות מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב; דרשנו שמינוי הממונה על התחרות לא יעשה בממשלת מעבר; נאבקים לשינוי תנאי התחרות בשוק הגז; דרשנו להחיל על חברות ללא גרעין שליטה כללים שיגנו על הציבור; ועוד.


** בסוגריים בתמונה מספר החברים שהצביעו נגד כל נושא.

בשבועות האחרונים חברי וחברות לובי 99 בחרו מה יהיה הנושא הנוסף שנקדם, ויתווסף ל-11 הנושאים בהם אנחנו כבר מטפלים. הבחירה נעשתה במערכת הצבעה חדשה ומשודרגת, המאפשרת הצבעה מאובטחת יותר, יכולת לנמק את הבחירה וכן צ'אט פתוח לדיון. נשמח אם תוכלו לענות על סקר קצר שייתן לנו פידבק על המערכת ויעזור לשפר אותה עוד. כמו כן, אנחנו מזמינים אתכם/ן לחזור למערכת ולצפות בתוצאות ההצבעה המלאות ובנימוקי המצביעים/ות לבחירתם/ן בתגובות.
 
וללא עיכוב נוסף, הנושא הנוסף בו יטפל הלובי הציבורי הוא: מאבק בהטעיית צרכנים.
אז מה הלאה?
בכוונתנו ללמוד את הנושא הזה לעומק, אבל כבר יש לנו כמה כיווני פעולה אפשריים, עליהם פירטנו בפוסט שהעלינו >>


ההתמדה משתלמת, אחרי הרבה פניות שלנו בנושא התקיים השבוע ״שולחן עגול״ בעניין תיקון לתקנון שירות המדינה שיחייב עובדי מדינה לדווח על פגישותיהם עם לוביסטים. בכירי המגזר הציבורי שנכחו בדיון הסכימו איתנו שהאינטראקציה של לוביסטים עם עובדי מדינה חייבת להיות יותר שקופה. לפוסט המלא >>


בקרוב ייכנסו לתוקף תקנות המחייבות הורים לילדים עד גיל 4 להתקין מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב. אחרי שנכחנו בדיונים כדי לוודא שהתקנות לא נתפרות למידותיה של חברה אחת, הופתענו לגלות שבאתר משרד התחבורה פורסמה רשימה הכוללת 3 מערכות בלבד, למרות שהתקנות מאפשרות רכישת מערכות נוספות. פנינו יחד עם ארגון "רווח נקי" למשרד התחבורה בדרישה להבהרה. לפוסט המלא>>הממונה על התחרות, עו"ד מיכל הלפרין, הודיעה על פרישה מוקדמת מתפקידה. מדובר בתפקיד בעל השפעה עצומה על התחרות והריכוזיות במשק הישראלי, ולא יתכן שהמינוי ייעשה בממשלת מעבר על ידי שר כלכלה יוצא שפניו לשוק הפרטי. לכן, פנינו לשר הכלכלה, לנציבות וליועמ״ש בבקשה למנות ממלא מקום עד להקמת ממשלה ומינוי שר חדש. לפוסט המלא>>אחרי תקופה ארוכה בה פעלנו להורדת מחירי הגז עכשיו הגיע רגע האמת. ביולי הקרוב ייפתח הסכם הגז של חברת החשמל עם חברות הגז, במסגרתו היא משלמת מחיר מופקע שמשפיע על כולנו. במקביל הממונה על התחרות עומדת לפרסם צו שיקבע את תנאי התחרות בשוק הגז בשנים הקרובות. 
כדי לוודא שהממונה תשתמש בסמכותה ותקבל החלטה שתוזיל משמעותית את מחיר הגז וכך תחסוך לכולנו מאות שקלים בשנה, נפגשנו לאחרונה עם חברי כנסת רבים, עם גורמים בממשלה ואפילו עם היו״ר והמנכ״ל של תמר פטרוליום, מהשותפות הנוספות במאגר שאינן חלק ממונופול הגז.
אנחנו מצפים מהממונה לפעול לטובת הציבור – צפו בסרטון של סמנכ״לית הלובי, מרב דוד, בנושא>>


בשנים האחרונות כספי הפנסיה שלנו מושקעים בחברות ללא בעל שליטה, בהן הבעלות מתחלקת בין משקיעים רבים. המשמעות בפועל היא כוח רב למנהלים, שעלולים לנצלו לרעה לטובת האינטרס האישי שלהם על חשבון הציבור. לכן, לאחרונה הגבנו לתזכיר חוק בעניין ודרשנו להחיל על החברות הללו כללים שיבטיחו את ההגנה על האינטרסים של ציבור החוסכים לפנסיה. לפוסט המלא >>


ממשיכים להתרחב – הכירו עורכת דין צעירה חדשה שמצטרפת אלינו:
עו"ד שקד הרן

בוגרת תואר ראשון במשפטים ופילוסופיה, שניהם בהצטיינות, מאונ' תל אביב. במהלך לימודיה שימשה כעוזרת מחקר והוראה של פרופ' מובילים באקדמיה, פעלה כחברת מערכת בכתב העת 'עיוני משפט', והובילה מאבקים חברתיים באוניברסיטה ומחוץ לה. בתום הלימודים התמחתה במשרד עורכות דין אורנה לין ושות', ונחטפה ללובי מיד עם הסמכתה כעורכת דין. שקד עתידה להיות חלק מהמחלקה המשפטית המוקמת בימים אלה בלובי, ושחסרים לנו רק 270 חברים כדי להביא לה מנהל/ת תותח/ית.

שקד מסרה עם הצטרפותה ללובי: "מתרגשת מאד להיות חלק מהנבחרת המוכשרת של לובי 99, ולראות יום יום איך עשייה ציבורית איכותית וחדה יכולה לעשות שינויים דרמטיים במציאות שלנו כאן בישראל"

השבוע עו"ד רחל גור, מנהלת תחום ממשלה שלנו, הגיעה למפגש חשיפה על עבודת הלובי הציבורי בישוב רימונים (ליד יריחו). תודה רבה למוריה אשכנזי על ההזמנה והאירוח.

רוצה לארח את המפגש הבא של הלובי אצלך בסלון או במשרד?
הזמן/י אותנו להרצאה בבית או במקום העבודה, ותוכל/י לשמוע כיצד הציבור יכול לעמוד מול בעלי ההון, וכיצד ניתן לשפר את חיינו, כאן עכשיו. כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך. להרשמה >>

רוצים/ות להגביר מעורבות בלובי הציבורי? הקליקו:
  הצטרפו לקבוצת הדיונים בטלגרם והשתתפו בשיח בין חברי/ות המיזם.
  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק הסגורה של חברי/ות הלובי.
  הצטרפו לסיירת הרשת בוואטסאפ ועזרו להציף את תכני הלובי שעולים ברשתות לציבור הרחב.

הסקר השבועי הפופולרי שלנו ופינת המחקר יצאו ל"פגרת בחירות" וישובו בשבוע הבא 😊