fbpx

מה קרה השבוע? ניצחון לציבור מול כימיקלים לישראל ומונופול הגז; נערכים לקרבות מול הלוביסטים במסגרת חוק ההסדרים; מבקשים מהממונה על הליכי חדלות פירעון להתנגד להסדר שנחתם עם בני משפחת פישמן; פרק נוסף בפודקאסט שלנו על חוק הריכוזיות; ועוד.


השבוע ועדת הכספים אישרה הצעת חוק להקדמת התשלומים של החברות שמרוויחות מיליארדים ממשאבי הטבע הציבוריים לקרן העושר. ואם זה לא מספיק, הצלחנו להוסיף שני תיקונים משמעותיים להצעה: קיצור משך הבחינה של רשות המסים, לעומת הנוסח המקורי + דיווח שנתי לוועדת הכספים על הקרן בה יצטברו הסכומים שבמחלוקת (חשוב כי ניתן לראות ששאלות רבות של הח״כים לא זכו למענה עקב ״סודיות״). זה צעד תקדימי ובכיוון הנכון, אבל זה עדיין לא מספיק, ונמשיך לפעול להגברת השקיפות על תשלומי החברות. מגיע פרגון ענק לח״כים בוועדה, שבאו לעבוד לטובת הציבור. פירוט בפוסט המלא>>

עזרו לנו להמשיך להיאבק בלחצי הלוביסטים המסחריים – ספרו עלינו לחברים ומשפחה, ויחד נדאג לעתיד החברתי-כלכלי של כולנו:

  

מי ינצח בקרבות על חוק ההסדרים?
חוק הסדרים ענק אחרי 3 שנים ללא תקציב, ועם המון ח״כים חדשים וחסרי ניסיון, הוא שעתם היפה של הלוביסטים. צפויים קרבות מרים על כל רפורמה וסעיף – הבנקאות הפתוחה, מס סוכר, הרפורמה בייבוא, ועוד. השבוע הגשנו הערות לטיוטות הצעות החוק שפורסמו על אגרות גודש, הרפורמה ברגולציה והתוכנית לשינוי החיסכון בפנסיה. ממשיכים לעבור ולהגיב על שאר הרפורמות שבחוק, וכמובן שנעדכן.

ב-2017 הטייקון אליעזר פישמן הוכרז כפושט רגל וקיבל ״תספורת״ של מיליארדים על חשבון כספי הפנסיות שלנו. בהמשך נחתם הסדר גישור עם בני משפחתו שלא דרש מהם להחזיר את הנכסים שהועברו אליהם בשנים שקדמו לפשיטת הרגל, ששוויים מוערך במאות מיליוני שקלים, ונתן להם פטור גורף מתביעות עתידיות. לפני כשנה ביקשנו להצטרף להליך בבית המשפט המחוזי שאישר את ההסדר הזה כדי להביע את התנגדותנו, אך בקשתנו נדחתה, ועכשיו ההסדר מגיע לבית המשפט העליון. פנינו לממונה על הליכי חדלות פירעון, שאמורה לייצג את האינטרס הציבורי, בבקשה להתנגד להסדר, ואנחנו מקווים שהיא אכן תעשה זאת. לפוסט המלא >>

עזרו לנו להמשיך להשפיע – צרפו עוד חברים ללובי 99


נוחי דנקנר, אליעזר פישמן, שרי אריסון ומשפחת עופר הם רק חלק מהטייקונים ששלטו במשק הישראלי. האם חוק הריכוזיות שעבר לפני 7 שנים שינה את המצב? בפרק שעלה השבוע בפודקאסט שלנו נגלה האם הטייקונים ירדו מהבמה, האם הפירמידות העסקיות נעלמו והאם הקבוצות הגדולות בבורסה הצטמצמו.
הצטרפו לכרמל נמש וללוביסטית הציבורית עו"ד זהר אלטמן-רפאל לשיחה על חוק הריכוזיות ויישומו.
האזינו למלכוד99: ספוטיפיי | גוגל | אפל | אתר הלובי


בתקופה האחרונה פורסמו הדו״חות הרבעוניים של הבנקים. מדהים שבמקביל לרווחים בלתי נתפסים של 9 מיליארד ש"ח ברבעון (!), הבנקים עסוקים בניסיונות לחסום את רפורמת הבנקאות הפתוחה שבחוק ההסדרים, שתכניס תחרות לשוק, בטענה שהיא גורמת להם לעלויות. נמשיך לעמוד מולם בנושא.

השבוע מנכ"לית הלובי, עו"ד לינור דויטש, הגיעה לאבן יהודה להרצאה שחשפה מה באמת קורה במסדרונות הכנסת ואיך הלובי הציבורי פועל. תודה לחברת הלובי והפעילה המסורה, מיקה אריאלי, על האירוח.

הרשמו עכשיו להרצאה הבאה שלנו – בטלפון 050-990-0496 או דרך המייל.
רוצה לארח אותנו אצלך בסלון או במשרד? כל מה שצריך זה 20 א/נשים ומסך. לתיאום >>

פינת המחקר יוצאת לפגרה קצרה עד לאיוש משרת מנהל/ת מחלקת המחקר (בתהליך). עד אז נשמח לשמוע ממך על אילו נושאים בהם אנחנו מטפלים תרצה/י שנרחיב ברגע שהפינה תחזור, להצעת נושאים >>

בשבוע שעבר שאלנו האם השתמשת אי פעם באפליקציות השוואת מחירי מזון, וגילינו ש-80% לא מכירים את האפליקציות. מזמינים אתכם/ן להיכנס לרשימת האפליקציות להשוואת מחירים שמפרסמת הרשות להגנת הצרכן.

והשאלה השבוע: באילו מהנושאים הבאים תרצו שנעסוק בפודקאסט שלנו, מלכוד99?

א – תחבורה ציבורית | ב – פנסיה וביטוח | ג – מלחמה בלוביסטים של המזהמים