fbpx

מה קרה השבוע? מגייסים רואה/ת חשבון ציבורי/ת; מתנגדים למיזוג דיפלומט-דורות; משמיעים את קולו של הציבור בוועדות הכנסת; פרק חדש בפודקאסט מלכוד99; הכירו את מנהלת הקהילה והגיוס החדשה שלכם/ן; ועוד.


הגיע הזמן לגייס רואה חשבון ציבורי
הדוחות הכספיים הם גן השעשועים של הטייקונים. שם, רואי החשבון המובילים בארץ עושים את כל המשחקים שרק אפשר לחשוב עליהם כדי להרוויח על חשבון הציבור. בשנים האחרונות הצלחנו להגיע להרבה הישגים בתחום, ועשינו את זה בעזרת כח האדם המעולה שיש בלובי. אבל מדובר בתחום ענק, כמות העבודה היא עצומה, והגיע הזמן להשתדרג ולגייס רואה חשבון ציבורי שיעזור לנו לשים סוף לתעלולי המס שעושים רואי החשבון של תאגידי הענק.

רק עוד 400 חברים לרואה חשבון ציבורי

מתנגדים למיזוג דיפלומט-דורות
לכל מי שתהה, לא סתם רצינו לדעת בסקר השבועי האחרון כמה שום קפוא צורכים חברי וחברות המיזם; ענית היבוא דיפלומט מבקשת להתמזג עם דורות, חברת התבלינים הקפואים ששולטת ב-80% מהשוק – ככה עובדת השיטה, החברות הגדולות רוכשות עוד ועוד חברות קטנות וכך משתלטות על השוק ומונעות תחרות. אנחנו עובדים על התנגדות בו נדרוש שרשות התחרות תבחן את השפעתו על השוק כולו. לפוסט המלא >> 

הממשלה נתנה צ'ק פתוח למפעילת כביש 6
וועדת הכלכלה החליטה להאריך את הזיכיון לחברה שמפעילה את כביש 6 ללא מכרז, כדי לממן סלילת נתיב נוסף שימומן מהאגרה שמשלמים הנהגים. התוצאה היא שקרנות ההשקעה הפרטיות שמחזיקות בחברה בעלת הזיכיון יגרפו רווח של מאות מיליוני שקלים בעוד שהנהגים ימשיכו לשלם אגרות לתקופה לא ידועה. לא ברור מה הבהילות לחלק הטבה כזו בתקופת בחירות, במיוחד כשהזיכיון ינגמר רק ב-2029. לפוסט המלא >> 


סיכום ההישגים שלנו מהחודש הקודם
אנחנו יודעים שלפעמים קשה לעקוב אחרי כל המהלכים שאנו מקדמים בכנסת לטובת הציבור הרחב ולפעמים הדיונים והוועדות לא הכי ברורים – אז הכירו את אופיר נועה פרוביזור, מנהלת הקהילה והגיוס החדשה בארגון, שסיכמה בקצרה את מה שעשינו למענכם/ן בחודש האחרון.

קוראים לחברים, משפחה, שכנות וקולגות להצטרף
מעבירים ממש ברגע הזה את הלינק האישי ל-5 חברים רלוונטיים לפחות, עם הסבר אישי קצר שלך על למה חשוב להצטרף. יחד, מכפילים את הכח שלנו מול מקבלי ההחלטות

מלכוד99 – פרק 41: רפורמות לצמצום יוקר המחיה
כששאלנו את ח"כ אלכס קושניר, ממפלגת ישראל ביתנו מה הפתרון לריכוזיות בשלוש מילים, הוא לא היסס וענה – "תחרות, תחרות ותחרות". במסגרת כנס הון שלטון צרכנות, מרב דוד, סמנכ"לית הארגון ישבה לשיחה עם אחד האנשים החזקים ביותר בכנסת, ושאלה כמה שאלות לא קלות בנוגע ליוקר המחיה ושקיפות. האזינו באתר | גוגל פודקאסט | ספוטיפיי | אפל פודקאסט >>

כדי להמשיך לגדול ולהתחזק, אנחנו צריכים אתכן/ם. הזמינו חברים ומשפחה להרצאות הקרובות שלנו, ואנחנו נספר להם/ן איך הדברים באמת עובדים בכנסת ובממשלה, ואיך אפשר להשפיע. להרשמה לאחד המפגשים הקרובים >>

הזמינו אותנו להרצות אצלכם/ן בחצר, במשרד או אצל ההורים, להזמנת הרצאה >>

הפעם בפינת המחקר נסביר על ההבדל בין סוגי מיזוגים (העיקריים):
מיזוג זה הסכם בין שני תאגידים להתחבר לישות אחת, מה שלרוב מתבצע כרכישה של חברה על ידי חברה גדולה יותר. מכיוון שמיזוגים מעלים חששות תחרותיים (כי הם מצמצמים את כמות השחקנים בשוק), נדרש לגביהם אישור של רשויות התחרות – בישראל רשות התחרות בהמלצת ועדת המיזוגים.
  • מיזוג אופקי זה מיזוג בתוך אותו השוק: לדוגמא בשוק הסלולר, המיזוג בין סלקום לגולן טלקום, אליו התנגדנו  לפני כשנתיים. מיזוגים אופקיים מעלים את החשש שהחברה הממוזגת תחזיק בכוח שוק גדול מידי שיאפשר לה, בין השאר, להעלות מחירים ללקוחות.
  • מיזוג אנכי זה מיזוג בין שתי חברות בשרשרת של שוק מסוים – לדוגמא רכישת צינור גז על ידי ספק גז, כמו במקרה של צינור הגז הישראלי-מצרי EMG שנרכש על ידי קבוצת דלק ונובל אנרג'י, מיזוג אליו התנגדנו ונמצא בימים אלו בבית הדין. כאן, החשש הוא שהחברה הממוזגת תמנע גישה לנכסיה ממתחרות (לדוגמא – ספקי גז אחרים), או תערים עליהם קשיים אחרים ומגוונים.
  • מיזוג קונגלומרטי הוא מיזוג בין שתי חברות בשווקים נפרדים, לדוגמא – קבוצת עופר ששולטת בכי"ל (הפקה ועיבוד מחצבים) וב-OPC (תחנות ייצור חשמל). החשש במיזוגים אלו הוא מיצירת כוח ריכוזי כלל-משקי, כלומר עוצמה של הקבוצה מול רשויות המדינה והשוק, ובפרט כאשר חלק מהנכסים בתחום התקשורת.

בשבוע שעבר שאלנו האם יש לכם/ן במקפיא תבלינים קפואים של חברת 'דורות'? 64.5% ענו כן, אנחנו נמשיך לעבוד מול רשות התחרות בעניין המיזוג בין ענקית הייבוא ״דיפלומט״ לחברת ״דורות״ וכמובן נעדכן.

השבוע רצינו לדעת האם אתם/ן נוסעים/ות בכבישי אגרה?