fbpx


מה קרה השבוע? ממשיכים להיאבק לביטול ההתייקרות הצפויה של מוצרי המזון; מוכיחים שוב השפעתנו המכרעת בועדת החריגים לתקני מזון; מוודאים את יישום החוק לפישוט הצגת דמי הניהול בפנסיה; דורשים גישה למידע חשוב למאבק הצרכני של כולנו; מסכמים את החודש עם סרטון של מנהלת הקהילה; מזמינים אתכם לתרום ולקבל החזר מס; ועוד


חג לדמוקרטיה? או שמא חג עליות המחירים?
אמנם מרד הפסטה ומרד הטונה שהובלנו יחד עם ״הצינור״ הצליחו לעצור את העלאת המחירים שתוכננה בפברואר וביולי, אך לאחרונה שוב הודיעו דיפלומט, יוניליוור, סנו וקימברלי קלארק על העלאת מחירי המוצרים שלהן בעד 25% החל מה-1 בנובמבר.
צפו במנכ״לית הלובי, עו״ד לינור דויטש, מסבירה על המאבק הצפוי בהעלאות המתוכננות של ספקיות המזון הגדולות ועל השאלה הגדולה – 'איפה רשות התחרות בכל הסיפור?' בכתבתו של אמיר שואן ב״הצינור״.

עוד הוכחה לכוחו של לובי ציבורי, והפעם בתקני המזון

ההכרה שקיבלנו כארגון צרכנים חייבה את ועדת החריגים לתקני מזון לאפשר לנו להשמיע את עמדתנו, מה שסייע לצמצום משמעותי של מוצרי המזון שהוחרגו מהרפורמה.
במסמכי הסיכום ניתן לראות שהיינו הארגון העיקרי שעמד מול חברות הענק כמו אסם, ויסוצקי, יינות ביתן, סוגת וכו'.


הכסף שלנו נמצא בפרטים הקטנים
במשך שנים גופי הפנסיה גבו מאיתנו דמי ניהול סמויים, ללא ידיעתנו, בגובה מיליארדי שקלים. בזכות המאבק שלנו, כעת גופי הפנסיה חייבים לגלות ללקוחות את סך דמי הניהול שהם משלמים במספר אחד ברור ופשוט, בלי טריקים. 
כדי למנוע מסמוס של החוק ע״י הלוביסטים של גופי הפנסיה ולהבטיח את יישום החוק כלשונו, מיפינו עבור רשות שוק ההון את התיקונים המדויקים הנדרשים בכל אחת מההוראות שפורסמו על ידה במשך השנים. לפוסט המלא>>>

ידע זה כח – וכדי לייצג את הצרכנים אנו דורשים גישה למידע
בכדי לממש את חובתנו להילחם בשם הציבור כארגון צרכנים, אנו זקוקים לנגישות למידע שבידי רשות התחרות. לכן, פנינו לרשות במענה ל"גילוי דעת" שפרסמה, ודרשנו שלארגון צרכנים תינתן זכות עיון רחבה יותר מזו הניתנת לחברה מתחרה המקדמת את האינטרס הכלכלי הצר שלה (כמובן בכפוף להסכם סודיות). לפוסט המלא>>>

רוצה להכיר מקרוב מה קורה במסדרונות הכנסת והממשלה?
צוות הלוביסטים הציבוריים שלנו בסבב מפגשים על איך באמת מתקבלות ההחלטות שמשפיעות על החיים של כולנו, וכיצד את/ה יכול/ה להשפיע!

בעניין שנגיע אליך? אפשרי בלחיצת כפתור!


גם החודש, אופיר נועה פרוביזור – מנהלת הקהילה של הלובי – מסכמת את עיקרי העשייה שלנו בסרטון קצר וקולע. 
 מוזמנים.ות להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו, אותה אופיר מנהלת, כדי להיות חלק מקהילה פעילה יותר.


הפעם בפינת המחקר נסביר על צינור הגז הפאן-ערבי.
הצינור מוליך גז בין מצרים, ירדן (דרך ים סוף), סוריה ולבנון. ישראל מתחברת לצינור הפאן-ערבי בשתי נקודות. הראשונה, בסיני, באמצעות צינור EMG שהוקם ב-2006 כמיזם משותף ישראלי-מצרי המתחבר, באזור אשקלון, למערכת הולכת הגז הישראלית. השנייה, באזור עמק בית שאן, באמצעות צינור שהוקם ב-2017 החוצה את אזור העמקים ומאפשר להזרים גז ממאגר לוויתן לירדן.
כיום, לאור עליית מחירי הגז בשוק העולמי, שותפויות הגז הישראליות מנצלות את מלוא קיבולת מערכת ההולכה לטובת ייצוא. מאחר ובמצרים נמצאים שני מתקני הנזלה, דרכם ניתן לייצא גז מונזל בשוק העולמי, הגז זורם למצרים גם דרך צינור EMG וגם בציר עוקף – לירדן, ודרך הצינור הפאן-ערבי למצרים. כיום, שותפויות הגז מקדמות הרחבה של ההפקה במאגרים הקיימים, וכן הרחבה של תשתית ההולכה האזורית: בין אם על ידי הוספת צינור נוסף למצרים ובין אם על ידי הקמת צינור ישיר לאירופה.
בלובי 99 אנו מתריעים כי הרחבת קיבולת ההפקה ותשתית ההולכה, דבר אשר יאפשר הגדלה משמעותית של כמות הגז המיוצאת, תוביל לחיסול מוקדם מהצפוי של מצבורי הגז הישראליים עם השלכות קריטיות לביטחון האנרגטי; ולצד זאת, לעליית מחירים משמעותית. להרחבה:
הסבר מורחב על צינור הגז הפאן-ערבי
כתבה במגזין n12 עם הרחבה על סוגיית ייצוא הגז מישראל


איך לתרום וגם להרוויח?
השנה מסתיימת וזה בדיוק הזמן להרוויח פעמיים! גם כח השפעה אמיתי על מקבלי ההחלטות וגם החזר מס על התרומה שלך.

כמיזם שמייצג אך ורק את האינטרס הציבורי, כל התקציב שלנו מהשקל הראשון ועד האחרון מגיע ממימון המונים. זה אומר שהיכולת שלנו להמשיך לפעול ולגדול תלויה רק בכם. בהמשך ישלחו לכולכם קבלות על תרומתכם השנה.
 תוכלו לחזק את התמיכה בנו על ידי צירוף חברים נוספים או בתרומה חד פעמית.

התרומה מוכרת לצרכי החזר מס, ע"פ סעיף 46א' לפקודת מס הכנסה, כך שבסוף השנה תוכלו לקבל החזר בגובה 35% מהתרומה שלכם אם אתם עומדים בקריטריונים. ככה התרומה אלינו חוזרת אליכם, פעמיים. לחצו כאן לתרומה>>>

 


בסקר של השבוע שעבר שאלנו מהן התכניות שלך ליום הבחירות.
73% ענו שיעבירו את הזמן בפעילויות בילוי ופנאי, 16% ענו שיתנדבו בקלפי, ו-11% ענו שידבקו למסכים ויכססו ציפורניים.

והשבוע בסקר השבועי הפופולרי שלנו, רצינו לשאול…
החורף בפתח, מהו הדבר האהוב עליך בעונה הקרה?
א – קרמבו | ב – מרשמלו | ג – פיג׳מה | ד – אני בכלל טיפוס של קיץ