fbpx


מה קרה השבוע? ניצחון! נוהל שקיפות ודיווח של לוביסטים במשרדי הממשלה; מונעים משלמה אליהו לפגוע בכספי הפנסיה של מבוטחי ״מגדל"; יוצאים נגד חלוקת דיבידנד מנופח בחברת ג׳י-סיטי ששוקעת בחובות; משתתפים בכנס רשות התחרות; חושפים את הסיבות האמיתיות ליוקר המחייה; ועודהישג לציבור: יקודם נוהל שקיפות לוביסטים במשרדי הממשלה
שנים שאנחנו מנסים להסדיר את פעילות הלוביסטים במשרדי הממשלה, שכיום מתבצעת ללא פיקוח במשרדי ממשלה (בניגוד לכנסת שם הם כפופים לחובות שקיפות של "חוק הלוביסטים"). ועכשיו סוף סוף הצלחנו: משרד המשפטים פירסם נוהל בו הוא ממליץ למשרדי הממשלה לקבוע חובות דיווח ושקיפות על פגישות של עובדי המשרדים עם לוביסטים. לפוסט המלא>>>ההתנהלות הכושלת ב״מגדל״ מסכנת את כספי הפנסיה
התנהלותו של שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל, היא ככל הנראה הגורם לצרות של החברה: נושאי משרה עוזבים בזה אחר זה ויש חשש לפגמים קשים בממשל התאגידי. כל אלו פוגעים ביציבות של מגדל ומסכנים כ-360 מיליארד ₪ של כספי הציבור אותם היא מנהלת. פנינו למ"מ הממונה על רשות שוק ההון, מר עמית גל, בבקשה שיפקיע לאלתר את היתר השליטה של אליהו ושימנה מנהל מורשה לניהול החברה. לפוסט המלא>>>שערורייה בג'י סיטי: גם חוב עתק לא יעצור את החברה מלחלק דיבידנד
כספי הפנסיות של הציבור בסכנה! חברת ג'י סיטי החליטה לחלק 60 מיליון ₪ דיבידנד וזאת למרות שהיא נמצאת בקשיים כלכליים וצריכה להחזיר חוב עצום של 10.5 מיליארד ₪ בעיקר לבנקים ולמוסדיים (שמנהלים את כספי הפנסיה שלנו). המוסדיים ורשות ניירות ערך חייבים להתעורר ולדאוג לכספי הציבור.


נציגות לובי 99 בכנס השנתי של רשות התחרות
בכנס שנערך השבוע השתתפו ראשי מחלקות ועורכי דין של המשרדים הכי גדולים, כמו גם לוביסטים ומנהלי רגולציה שמייצגים כולם את התאגידים ובעלי ההון. לצדם, נציגות נכבדה של לובי 99, הגיעה כדי לוודא שהציבור לא נשכח במשוואה. וגם – שמחנו להיפגש עם מרב דוד, סמנכ"לית הלובי, שהגיעה לכנס היישר מחופשת הלידה שלה.

תנובה מעלה מחירים באין מפריע
השבוע תנובה הודיעה גם היא על העלאת מחירים. שיהיה ברור: היא עושה את זה כי היא יכולה. בשוק תחרותי היא לא היתה מעזה, אבל מדובר לא רק במונופול בשוק החלב אלא בקונצרן המזון הגדול בארץ, ששולט גם בסנפרוסט, מאמאעוף, טירת צבי, מעדנות ועוד. צפו בעו״ד לינור דויטש, מנכ״לית הלובי, מדברת ב״צינור״ על מה עומד מאחורי יוקר המחייה בשוק המזון.

רוצה להכיר מקרוב מה קורה במסדרונות הכנסת והממשלה?
צוות הלוביסטים הציבוריים שלנו בסבב מפגשים על איך באמת מתקבלות ההחלטות שמשפיעות על החיים של כולנו, וכיצד את/ה יכול/ה להשפיע!
להרשמה לחצו כאן

בעניין שנגיע אליך? אפשרי בלחיצת כפתור!


חברת רותם אמפרט 
כימיקלים לישראל (כי"ל), החברה הממשלתית לשעבר שכיום בשליטת עידן עופר, ידועה בשל השליטה שלה במפעלי ים המלח (מי"ה). הפעם בפינת המחקר נסביר על חברה בת נוספת של כי"ל בשם רותם אמפרט, אשר מפיקה פוספטים – חומר חשוב לתעשיית הדשנים.
בנגב מתבצעים הן הכרייה והן העיבוד של סלע הפוספט. בידי רותם אמפרט שני זיכיונות כרייה על פי פקודת המכרות אשר תוקפם היה עד סוף 2021: שדה רותם, ושדה אורון-צין. בשנה שעברה הזיכיון הוארך בשלוש שנים ללא עלות; לאחר פעילותנו הוגברו הבטוחות הסביבתיות ובוצעה גבייה נוספת של תמלוגים. עיקר הסלע האיכותי ("פוספט לבן") הינו באתר אורון, עם רזרבות של כ-10 מיליון טון הצפויים להיות מופקים על פני שלוש שנים; באתר רותם פוספט דל הצפוי להיות מופק במשך 4.5 שנים. הכרייה באתר צין הופסקה ב-2020. מכירות הפוספטים של כי"ל (שעיקרם מההפקה בישראל) עומדים על כ-2$ מיליארד בשנה.
לפעילות הפוספטים השפעות בריאותיות וסביבתיות משמעותיות. לצד הפסולת הגדולה הנוצרת, לפוספטים השפעות על איכות האוויר, מה שהוביל את משרד הבריאות להתנגד בעבר להרחבת ההפקה. השבוע פורסמה עמדה חדשה של המשרד להגנת הסביבה המטילה בספק את הכדאיות של הרחבת ההפקה, משיקולים שונים. אנחנו בלובי 99 דואגים לאינטרס הציבורי בניהול משאבי הטבע בישראל ובמסגרת זאת נמשיך לפעול גם בתחום הפוספטים.איך לתרום וגם להרוויח?
השנה מסתיימת וזה בדיוק הזמן להרוויח פעמיים! גם כח השפעה אמיתי על מקבלי ההחלטות וגם החזר מס על התרומה שלך.

כמיזם שמייצג אך ורק את האינטרס הציבורי, כל התקציב שלנו מהשקל הראשון ועד האחרון מגיע ממימון המונים. זה אומר שהיכולת שלנו להמשיך לפעול ולגדול תלויה רק בכם. בהמשך ישלחו לכולכם קבלות על תרומתכם השנה.
 תוכלו לחזק את התמיכה בנו על ידי צירוף חברים נוספים או בתרומה חד פעמית.

התרומה מוכרת לצרכי החזר מס, ע"פ סעיף 46(א) לפקודת מס הכנסה, כך שבסוף השנה תוכלו לקבל החזר בגובה 35% מהתרומה שלכם אם אתם עומדים בקריטריונים. ככה התרומה אלינו חוזרת אליכם, פעמיים. לחצו כאן לתרומה>>>

 


בסקר של השבוע שעבר שאלנו האם בבעלותך חיית מחמד.
38% בעלי כלבים, 20% בעלי חתולים, 9% בחרו באחר ו-33% אינם טיפוסים של חיות.

והשבוע בסקר השבועי הפופולרי שלנו, רצינו לשאול…
לאור פירוט חברות הבת של תנובה, מה החלק של תנובה בעגלת הקניות שלך?
א – רבע | ב – שליש | ג – מחצית | ד – מעל מחצית