הסיפור שלנו

 הארגון החל את דרכו כיוזמה של יאיר (יאיא) פינק, שיחד עם קבוצת חברים שתמכו והכירו את המערכת הפוליטית מבפנים, החליטו להשתמש בכלים שרכשו לטובת הציבור. פינק פנה לעו"ד לינור דויטש והציע לה להצטרף לבניית המיזם הייחודי כלוביסטית הציבורית הראשונה, מה שלימים הפך לארגון ייחודי מסוגו בארץ ובעולם שיהווה החיבור בין ההמון לשלטון.

הסיפור שלנו

המיזם התחיל ביוני 2015 כפרויקט גיוס המונים שיזם פינק באתר הדסטארט, ובעוד שיעד הגיוס המקורי היה 70,000 ₪, כבר בסבב הגיוס הראשון השקיעו במיזם 1084 תומכים, והושג סכום של 136,041 ₪, כמעט פי שניים מהיעד.
בשלב הזה הצטרפה למיזם עו”ד לינור דויטש כלוביסטית הציבורית הראשונה (ומנכ”לית הארגון בהווה), וכך החל הפיילוט בן ארבעת החודשים. לאור ההישגים המיידיים וההצלחה הגדולה החליטו השניים להפוך את המיזם לארגון קבע בישראל, ולמעשה לארגון מימון המונים הקבוע הגדול בישראל, המונה כיום אלפי תומכים.
ככל שמצטרפים עוד חברים לארגון והתקציב גדל, כך אנחנו מגייסים עוד לוביסטים ציבוריים. כיום עובדים בארגון 15 עובדים, העוסקים במגוון נושאי גג שבחרו חברי הארגון.

איך הכל התחיל? קבלו הצצה ללובי 99, מודל 2015:

רוצים לתמוך באינטרס הציבורי?

למה "לובי 99"?

שם הארגון מורכב משני אלמנטים "לובי" ו-"99". בדומה לפעילות הארגון, המתבסס על טכניקת השדלנות של חברות הלובי המסחריות, כך שם הארגון מתבסס על הכינוי שדבק בשדלנים – 'לוביסטים', בשל עבודתם שהתקיימה ברחבת הלובי של הפרלמנט הבריטי בתחילת הדרך, ומתקיימת כיום במסדרונות, וברחבות לובי של בתי פרלמנט ברחבי העולם, לרבות כנסת ישראל ומשרדי הממשלה.

כדי להבדיל את הארגון החברתי מארגוני הלובי המסחריים המייצגים בעלי הון, הוחלט לקרוא לארגון "לובי 99", כינוי המתכתב עם הססמה החברתית "אנחנו ה-99%", שהייתה פופולרית בישראל בזמן המחאה החברתית בישראל, ומסמלת ייצוג של 99% אחוז מאוכלוסיית ישראל, אשר איננה מחזיקה בממון המאפשר לה לשלם לחברות הלובי המסחריות, כשם שעושים טייקונים המייצגים 1% מאוכלוסיית ישראל.

הולכים ומתרחבים

עם התפתחות והתרחבות הלובי, הוקמה מחלקה משפטית ובראשה דוקטור עינת סולניק, אשר בין תחומי פעילותה האחרונים:
>>הגשת התנגדות להסדר הפשרה בפרשת העלמות המס של בנק הפועלים. על אף שטרם ניתנה הכרעה, בית המשפט צידד בעמדתינו ודרש מהבנק תשובות לשאלות אותן שאלנו.

>>הוגשה עתירה לבג״ץ כנגד הפטור הגורף של כי״ל מתשלום חשבונות המים. צו התנאי שפורסם מחייב את המדינה לתת לנו דין וחשבון וכן נימוקים מדוע אינה מחייבת את מפעלי ים המלח בתשלום דמי מים.

בשנת 2019, הוקמה מחלקת המחקר, בראשותו של אריאל פז-סויצקי, אשר אמונה על עבודת ההכנה היסודית והמחקרית לכל פעילותינו. 
בשנת 2020 הוקמה מחלקת השיווק, בראשותו של סמנכ״ל הלובי, איתי לפיד, אשר אמונה על גיוס, קהילה, ניו-מדיה ודוברות.

דילוג לתוכן