למה כל כך יקר פה? לאן נעלמים אוצרות ים המלח? מה הסיפור של הגז הישראלי? אלו רק שלוש מבין שאלות רבות עליהן ננסה לענות בפודקאסט החדש שלנו – 'מלכוד 99'. במסגרת הפרקים נעמיק בנושאי 'הון-שלטון' יחד עם אנשי מקצוע מגוונים וצוותי הלובי והמחקר של המיזם 'לובי 99'.

חדשים? ברוך הבא!
לא בטוחים עם איזה פרק להתחיל? הכי טוב להתחיל בפרק הראשון בו תלמדו איך מתקבלות החלטות במסדרונות הכנסת, אך תמיד ניתן לבחור באקראי או להתחיל דווקא מהסוף.

בזמן שאתם מתלבטים, הנה כמה מקומות בהם תוכלו להאזין לנו:

פרק אחרון

מה יקרה ביום בו קבלנים שירצו לתרום למהנדס העיר או טייקונים שירצו לתרום לשר או חבר כנסת, יוכלו לעשות זאת ללא כל מגבלה על הסכום וללא מנגנון פיקוח אפקטיבי? "חוק המתנות" בנוסחו הנוכחי, שאותו מנסים חברי הקואליציה להעביר במהירות מחשידה, הוא חוק בעל תוכן מסוכן. בפרק הקרוב נדבר על החוק שיאפשר ניצול של התפקיד והמעמד לצורך גיוס תרומות, גם מעבר למצב הקיים היום בו מותר להם לקבל כספים מבני משפחה וחברים קרובים למימון הוצאות רפואיות ומשפטיות.

האזנה

בחירת המערכת

כל הפרקים

פרק 58 // מי מסדר את המדף בסופר?

המאבק ביוקר המחייה שחונק את כולנו בימים אלו מתנהל במגוון זירות. אחת מהן, שלא זוכה ל״כבוד״ הראוי לה, עולה לנו לא מעט כסף – והיא שיטת סידור המדפים בסופר.
לסידור ומיקום המוצרים על מדפי הסופר יש השפעה מכרעת על הבחירה מה נקנה, ולמוצרים הממוקמים בהישג יד ובגובה העיניים סיכויי קנייה גבוהים יותר. לא תופתעו לגלות כי סדרנים רבים הועסקו על ידי חברות המזון הגדולות, שמצאו שיטה נוספת לייצור רווחים על חשבון הציבור.

להאזנה

פרק 57 // ההשקעות הכושלות של ג’י-סיטי על חשבון הפנסיה של הציבור

מרבית כספי הפנסיה של הציבור מושקע בחברות ציבוריות, כלומר אלו שניירות הערך שלהן נסחרות בבורסה. במקרה של ג'י סיטי (לשעבר גזית גלוב), שכחו כנראה שהכסף של החברה הגיע ישירות מהכיס שלנו. כשהעסקים מצליחים – הרווחים מניבים, אך מה קורה כשבעיות מתעוררות?

להאזנה

פרק 56 // מלכוד הגז – הישג לציבור בפסק הדין על צינור הגז המצרי

כמה כסף אנחנו מפסידים על היעדר ריבית על יתרות העו"ש? מדוע הבנקים מפריזים בעמלות ניהול ניירות ערך? ולמה כולם "שוכחים" לעדכן אותנו שהטבת עמלות כרטיסי האשראי הסתיימה? משה קאשי, מנהל תחום הפיננסים בלובי 99, ממתין למשלוח הספר החדש של העיתונאי הכלכלי שאול אמסטרדמסקי. עד שהוא יגיע, נפגשנו לשיחה על יישום הרפורמה בבנקאות ו-3 טיפים שישדרגו לכל אחד מאיתנו את החוויה הבנקאית, ועל הדרך יחסכו לא מעט.

להאזנה

רוצים לתמוך באינטרס הציבורי?

פלייליסטים

עקבו אחרי הפעילות שלנו:הרשמו וקבלו ניוזלטר שבועי

פרוייקטים מיוחדים

תודה על הרשמתך לניוזלטר שלנו!

ייתכן והוא יגיע לספאם או לקידומי מכירות, אז כדאי לחפש אותנו בימי שישי בבוקר ולסמן בכוכב כדי שיגיע לתיבת הדואר הנכנס הרגילה.

דילוג לתוכן