פרקים 48-51 // הציבור VS עידן עופר

המדינה החליטה לפטור את כימיקלים לישראל, שבשליטת עידן עופר, מתשלום דמי מים - חוב שיגיע בעשור הקרוב למאות מיליוני שקלים. אנחנו בלובי 99 החלטנו שהגיע הזמן להפסיק לחלק מתנות לעידן עופר, ולאחרונה הגשנו בג״ץ כדי לדאוג שישלם. כדי להבין בדיוק במה מדובר העלינו בפודקאסט שלנו סדרה מיוחדת בת 4 פרקים על ים המלח, הבג״ץ שהגשנו ומה עושים מכאן.

להאזנה

פרק 48 ים המלח והחטא הקדמון

בפרק הראשון בסדרה, נחזור לפרק 2 של מלכוד 99, בו אירחנו את העיתונאי וחבר הכנסת לשעבר מיקי רוזנטל, יחד עם סמנכ"לית לובי 99 מרב דוד.

פרק 49 דיני ים המלח

נצלול למעמקי ים המלח יחד עם עו"ד שקד הרן מהמחלקה המשפטית בלובי 99; ונעמיק בזווית המשפטית - ננסה להבין מהו זיכיון ים המלח, מה המשמעויות המשפטיות שעומדות מאחריו ואיך בעצם התגלגלו לידיה של כי"ל זכויות נרחבות על משאב הטבע של כולנו.

פרק 50 בג”ץ ים המלח - מפסיקים לחלק מתנות לכי”ל

נשוחח עם היועצת המשפטית של לובי 99,  ד"ר עינת סולניק, על הגשת הבג"ץ התקדימי כנגד החלטת המדינה שלא לגבות תשלום מים ממפעלי ים המלח, אשר מפיקים כמות אדירה של מים, אך מתחמקים מתשלום. נלמד על עמדת המדינה, נציג את עמדת הלובי ונצלול אל הטיעונים השונים.

פרק 51 2030 מעבר לפינה

בפרק האחרון בסדרה נעמיק בעתיד ים המלח, יחד עם אריאל פז-סוויצקי, מנהל המחלקת המחקר בלובי 99, ועו"ד שקד הרן מהמחלקה המשפטית בלובי. נלמד יחד על היערכות המדינה לקראת תום הזיכיון בשנת 2030, על הבעיות, האתגרים וההתפתחויות. נציג את עמדת הלובי ועבודתו בנושא וננסה לחזות ואולי אף להשפיע על מדיניות הממשלה ועתיד ים המלח.

הנושא מעניין?

רוצים לתמוך באינטרס הציבורי?

תמלול הפרק

אנו עושים מאמצים לתמלל את פרקי הפודקאסט, נשמח לעזרתכם! רוצים להתנדב? כתבו לנו ל-podcast@lobby99.org.il.

פרקים אחרונים

יש לך הערה או שאלה?

שלחו לנו מייל ל-podcast@lobby99.org.il
או הצטרפו לקבוצת המאזינים בפייסבוק.

אהבתם את הפרק?

שתפו את הפרק לחברים, משפחה ו…

תודה על הרשמתך לניוזלטר שלנו!

ייתכן והוא יגיע לספאם או לקידומי מכירות, אז כדאי לחפש אותנו בימי שישי בבוקר ולסמן בכוכב כדי שיגיע לתיבת הדואר הנכנס הרגילה.

דילוג לתוכן