בתחילת החודש חוק ההסדרים – שכולל רפורמות משמעותיות כמו רפורמת הבנקאות הפתוחה, פתיחת הייבוא לתחרות, אגרות גודש ומיסוי משקאות קלים – עבר בקריאה ראשונה בכנסת. עכשיו כל רפורמה תועבר לוועדה הרלוונטית בכנסת שתדון בו. שם אנחנו צפויים לפגוש את החברות הגדולות, שמתנגדות לחלק מהרפורמות הללו, ואת הלוביסטים שלהן, שיפעילו מכבש לחצים אדיר על הח״כים.
חלק מהדיונים כבר התחילו, ולכן האצנו את קצב הפגישות עם חברי הכנסת מהוועדות הרלוונטיות אליהן יגיעו הרפורמות שבהן אנחנו מטפלים – ועדת הכספים וועדת חוקה. השבוע נפגשנו עם הח״כים ענבר בזק (״יש עתיד״), ולדימיר בליאק (״יש עתיד״) ומאיר יצחק הלוי (״תקווה חדשה״), וצפויות לנו פגישות נוספות בהמשך. ננצל את ההזדמנות להודות לח״כים, מצפים לשיתוף פעולה פורה בהמשך.
החברות החזקות במשק – בנקים, היבואנים הבלעדיים, חברות המשקאות ועוד – ינסו להחליש את הרפורמות שיפגעו בהן, ומולן צריך לובי ציבורי חזק. הצטרפו אלינו עכשיו: https://bit.ly/3BYpYKS