אנחנו בתקשורת

כאן תוכלו לקראו מה כתבו עלינו ולצפות בהופעותינו בכלי התקשרות. כתבות באתרים ועיתונים, לצד הופעות בערוצי הטלוויזיה והתארחות ברדיו ובפודקאסטים. ליצירת קשר בנושא פעילות הלובי, שיתוף פעולה, אירוח וקבלת מידע ונתוני מחקר, ניתן לפנות במייל - mail@lobby99.org.il או בוואטסאפ - 0733745399.

ההופעות האחרונות

עקבו אחרי הפעילות שלנו:הרשמו וקבלו ניוזלטר שבועי

כתבו עלינו

לסדר עוד כסף למנכ"ל? אין בעיה: השיטה המקולקלת של עולם הדח"צים
לסדר עוד כסף למנכ"ל? אין בעיה: השיטה המקולקלת של עולם הדח"צים27.11.23
קרא עוד
דירקטורים חיצוניים, שאמורים להיות עצמאיים, משתמשים בכוחם כדי לאשר שכר לבכירים, לאחר שהגופים המוסדיים התנגדו לו ■ למרות זאת, המוסדיים, שרוצים להמשיך להרוויח מהקשר עם החברות, ממנים מחדש את אותם דירקטורים ■ החוק מאפשר, רשות ני"ע לא מתערבת, החתמים רוצים עבודה, בעלי השליטה רוצים שקט — ולאף צד אין אינטרס לשבור את המעגל
לובי 99 ליועמ"ש האוצר: מנע השתתפות היועץ האסטרטגי בישיבות המשרד
לובי 99 ליועמ"ש האוצר: מנע השתתפות היועץ האסטרטגי בישיבות המשרד21.11.23
קרא עוד
בעקבות חשיפת "שקוף", פנה ארגון לובי 99 ליועץ המשפטי של משרד האוצר אסי מסינג בבקשה שיעצור את השתתפותו של היועץ האסטרטגי אבי לרנר בדיונים במשרד האוצר, מחשש לניגוד עניינים. "מאחר שנראה כי לא קיים הסכם ניגוד עניינים עם מר לרנר, עולה חשש ממשי כי שיקוליו העסקיים מתערבבים בתפקידו כיועץ אסטרטגי, וכי השתתפותו בישיבות מקצועיות בכובעו האחד, עלולה לקדם את ענייני לקוחותיו העסקיים בכובעו השני", נכתב במכתב שנשלח בשבוע שעבר, שעליו חתומה עו"ד זהר אלטמן-רפאל.
נוהל התרומות למשרדי ממשלה
נוהל התרומות למשרדי ממשלה16.11.23
קרא עוד
עו“ד לינור דויטש, מנכ“לית לובי 99 בפודקאסט “האינטרסנטים” בנושא נוהל התרומות למשרדי ממשלה
חשש מניגוד אינטרסים ושחיתות שלטונית בעקבות נוהל שהעבירה הממשלה
חשש מניגוד אינטרסים ושחיתות שלטונית בעקבות נוהל שהעבירה הממשלה15.11.2023
קרא עוד
עו"ד לינור דויטש, מנכ"לית לובי 99 באייטם של מתן חודורוב בתכניתה של לוסי אהריש בערוץ 13
בעקבות המלחמה: ועדת הכספים אישרה את מתווה הסיוע הכלכלי
בעקבות המלחמה: ועדת הכספים אישרה את מתווה הסיוע הכלכלי8.11.2023
קרא עוד
בארגון לובי 99 הדגישו כי למרות לחצים רבים שהופעלו, לא נפרצה תקרת הפיצויים לעסקים גדולים בתוכנית הסיוע הכלכלי שעברה היום (רביעי) בוועדת הכספים, כך שרק עסקים עם מחזור שנתי הנמוך מ-400 מיליון ש"ח יקבלו פיצויים ויבטיחו את יכולתם לשרוד את התקופה הקשה. "אין ספק שכלל העסקים בישראל נפגעו במידה כזו או אחרת מנזקי המלחמה, אבל מדובר בחלוקת כספים מוגבלת. לעומת העסקים הקטנים, לעסקים הגדולים יש גישה רחבה יותר לגיוס הון ואשראי, כוח מיקוח גדול יותר מול הספקים, וגמישות ניהולית שתאפשר להם לשרוד את החודשים הקרובים. לכן, היה חשוב לנו לוודא שהכספים שהמדינה מחלקת יגיעו לאותם עסקים שהכי זקוקים להם כרגע ויבטיחו את יכולתם להמשיך להתקיים גם ביום שאחרי", אמרו בארגון.
בעקבות הביקורת הציבורית, משרד המשפטים חזר בו
בעקבות הביקורת הציבורית, משרד המשפטים חזר בו6.11.2023
קרא עוד
בעקבות הכוונה המקורית של משרד המשפטים מספר גופים אזרחיים, בהם התנועה לאיכות השלטון, התנועה לחופש המידע, עורכי דין לקידום מנהל תקין, עמותת הצלחה, עמותת רווח נקי, לובי 99 והחברה להגנת הטבע, הגישו הערות לתזכיר החוק.
מכתב המתווה הכלכלי
מכתב המתווה הכלכלי5.11.2023
קרא עוד
משרד האוצר זכה לביקורת רבה על האיטיות בגיבוש מתווה פיצוי לעסקים, אך עדיין יש מי שדורשים שגם עתה, ערב תחילת שחרור הכספים, יוטלו התניות נוספות לחלוקת הכספים. בהסתדרות כאמור דורשים כי עסקים ישלמו לעובדים עבור ימי היעדרות מעבודה כתנאי לקבלת הפיצויים מהמדינה, אך זהו אינו התנאי היחיד. בלובי 99 דורשים לשנות את נוסח החוק כך שחברות גדולות שמקבלות פיצוי מהמדינה על פגיעה בהכנסותיהן לא יוכלו לשלם דיבידנדים לבעלי המניות או להעלות את שכר המנהלים שלהן. זאת כלקח מתקופת הקורונה, אז לא הוטלו הגבלות כאלו על סיוע המדינה. בארגון דורשים כי חברות בעלות הכנסה שנתית של יותר מ-300 מיליון שקל שיחליטו בכל זאת לנקוט בצעדים אלו במשך 18 החודשים שלאחר קבלת הסיוע - יידרשו להחזיר אותו.
הקרב על הרפורמה ליבוא תמרוקים
הקרב על הרפורמה ליבוא תמרוקים1.1.2023
קרא עוד
בקרב על הרפורמה ליבוא תמרוקים, לובי 99 מעמידים בסימן שאלה את האובייקטיביות של גורמים מקצועיים במשרד הבריאות.
שקוף
שקוף1.12.2022
קרא עוד
פניית לובי 99 למנכ"ל הכנסת: די לתעדוף לוביסטים בהקצאת מקומות חניה בכנסת.
כיכר השבת
כיכר השבת6.12.2022
קרא עוד
עו"ד לינור דויטש ממייסדות 'לובי 99' מי שנחשבת ל"לוביסטית של הציבור" על הסיבות ליוקר המחיה, הריכוזיות במשק והפתרונות.
וואלה
וואלה31.10.2022
קרא עוד
לובי 99 הגיש בסוף השבוע התנגדות לאישור הסכם הפשרה של בנק הפועלים עם חברות הביטוח בקשר לפרשת העלמות המס בארה"ב.
גלובס
גלובס18.3.2019
קרא עוד
לובי 99: לא לאשר את עסקת EMG, דלק קידוחים ונובל אנרג'י.
וואלה
וואלה16.10.2022
קרא עוד
פנייה לממונה על התחרות: מנעי מיזוג דיפלומט ודורות. "לובי 99": מיזוג בין ענקית הייבוא ליצרנית הירק ועשבי התיבול הקפואים יוביל לעליית מחירים ויפגע בצרכן.
דה מרקר
דה מרקר8.9.2022
קרא עוד
לובי 99: למפקח על הבנקים יש סמכות לחייב את הבנקים להעניק ריבית על העו"ש.
גלובס
גלובס5.7.2021
קרא עוד
לובי 99: לבטל את החיסיון הגורף על תגובות התאגידים להליכי חקיקה.
כאן חדשות
כאן חדשות14.12.2021
קרא עוד
בשל דרישה של תאגיד השידור, לובי 99 וכמה גופי פנסיה להעביר את המסמכים על פיהם התקבלה ההחלטה, בחברת "כנפיים" החליטו לבטל את העסקה.
שקוף
שקוף10.4.2022
קרא עוד
"הלוביסטים לוחצים": משרד הבריאות מעכב תקנות לאיסור פרסום מזון מזיק.
גלובס
גלובס7.7.2020
קרא עוד
לובי 99 קורא לשר התקשורת להטיל תנאים על מיזוג סלקום וגולן טלקום.
שקוף
שקוף15.12.2021
קרא עוד
למרות לחצי הלוביסטים: הכנסת אישרה את המס על משקאות ממותקים.
דה מרקר
דה מרקר23.6.2020
קרא עוד
לובי 99 לבית המשפט: "לבטל את הסדר הנושים של משפחת פישמן".
דה מרקר
דה מרקר10.1.2021
קרא עוד
"אל תבטלו את הפטור ממע"מ על חבילות מחו"ל": לובי 99 נגד המלצת ועדת הכלכלה.
גלובס
גלובס28.10.2021
קרא עוד
העליון אישר ללובי 99 להתייצב לערעור הנאמן על ההסדר עם ילדיו של פישמן.
דה מרקר
דה מרקר11.7.2021
קרא עוד
לובי 99 דורש: לא לאשר תוספת של 2 מיליון שקל לכונסי הנכסים של ידיעות אחרונות.
דה מרקר
דה מרקר19.7.2020
קרא עוד
לובי 99: אין הצדקה לכפל דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני.
גלובס
גלובס6.7.2021
קרא עוד
לובי 99: דיון ממשלתי טרם חתימה על הסכם חב' חשמל ושותפות תמר
בשבועות הקרובים יוחלט אם לבטל את תכנית "חיסכון לכל ילד" בבנקים
בשבועות הקרובים יוחלט אם לבטל את תכנית "חיסכון לכל ילד" בבנקים13.2.24
קרא עוד
האוצר בוחן את הביטול על רקע התשואות הנמוכות במיוחד של התוכנית בבנקים לעומת קופות הגמל. הפער בין החוסכים יכול להגיע ל-500%. הבנקים מתנגדים, כמובן. נבחנת הצעה לאפשר להם להציע מסלולים יותר אטרקטיביים לחוסכים. השינויים תואמים את הצעת החוק הראשונה בנושא שבאה בעקבות יוזמה של ארגון לובי 99 והוגשה בידי ח"כ ינון אזולאי לפני כשנתיים, אליה הצטרף מאוחר יותר גם ח"כ משה ארבל. הצעת החוק אושרה עוד בכנסת הקודמת ב-2022 בקריאה ראשונה.
גלובס
גלובס15.2.24
קרא עוד
הדיבידנד שאגד תחלק לבעלי המניות צפוי להיחתך בשליש. בארגון לובי 99 בירכו על החלטת המדינה להתנגד לחלוקת הדיבידנד בסכום של חצי מיליארד שקל ומסרו: "כפי שביקשנו בפנייתנו בתחילת התהליך, התנגדות המדינה לבקשה הראשונית של אגד לחלק סכום עתק של 500 מיליון שקל כדיבידנד, הולידה תוצאה חיובית. אין ספק שחובת הממשלה, כנושה מהותית של אגד, הייתה לבחון לעומק את הבקשה, לאור ההתחייבויות הרבות שיש לאגד כלפיה והחשש הממשי שעלה לגבי יכולת הפירעון של אגד, אילו היה מאושר לה לחלק דיבידנד שהיה מוחק 70% מההון העצמי שלה".
למה מוותרים לכי"ל על הזיהום? מאמר דעה של מנהלת המחלקה המשפטית בלובי 99
למה מוותרים לכי"ל על הזיהום? מאמר דעה של מנהלת המחלקה המשפטית בלובי 9910.2.2024
קרא עוד
ב–2017 אירע אחד מאסונות הסביבה הגדולים בתולדות המדינה. בריכה תעשייתית של חברת "רותם אמפרט", חברה־בת של כי"ל שבשליטת עידן עופר, קרסה לתוך נחל אשלים. חומרים רעילים ורדיואקטיביים שהיו בתוכה גרמו להרס רב: עדר יעלים שלם נמחק, מיני חי וצומח הושמדו, מקורות מים זוהמו. רק בנס לא היו שם מטיילים באותה עת.
כהונת הדירקטורית שהעלתה את שכר המנכ"ל בסכנה: "עושים עלי עליהום"
כהונת הדירקטורית שהעלתה את שכר המנכ"ל בסכנה: "עושים עלי עליהום"5.3.24
קרא עוד
מפגש שבו הוצגו ממצאי מחקר על אוברולינג נגד המוסדיים, נהפך לזירת מאבק בין הדירקטורית נגה קנז-ברייר לנציג לובי 99 משה קאשי ■ קנז-ברייר: "שימור המנכ"ל הוא אינטרס של ביג" ■ קאשי: "החלטות על שכר מתקבלות תמיד לכיוון אחד - להעלות. חוקי הכלכלה לא חלים עליהם
משרד האוצר מפריך את תירוצי החברות להעלאת המחירים
משרד האוצר מפריך את תירוצי החברות להעלאת המחירים5.3.24
קרא עוד
בתחילת החודש שעבר ייקרה יבואנית המזון המובילה "וילי פוד" על העלאת מחירים בשיעור שבין 5% ל-15%. הסיבה לעליית המחירים שסיפקה החברה: "עקב העליות התלולות במחירי ההובלה הימית והמשבר הבינלאומי שיצרו החות'ים בתימן". בעוד הכלכלן של האוצר שומט את הקרקע מתחת לטיעונים של חברות המזון ושל היבואנים, נתונים מחירי הסחורות הופכים את התייקרויות למתסכלות במיוחד. בארגון "לובי 99" שנאבק בעליית המחירים גם מול הממשלה והכנסת בדיוק מתי מחירי חומרי הגלם ירדו, אבל המוצר עצמו דווקא התייקר.
כל ילד למשל
כל ילד למשל7.3.24
קרא עוד
תוכנית חיסכון לכל ילד נולדה עם שתי טעויות משמעותיות, שבסופו של דבר חותרות תחת המטרה שלה ומגדילות את הפערים במקום לצמצם אותם. לממשלה לא אכפת, והיא מנפנפת את כל מי שמציע הצעות לתיקון. יותר מחצי שנה חלפה, בקרוב נחגוג שלוש שנים להצעת התיקון, ובממשלה ובכנסת עדיין גוררים רגליים. המפסידים הגדולים הם כמובן הילדים, בעיקר מהשכבות הנמוכות, בעיקר הערבים, ונראה שלאף אחד לא אכפת חוץ מלמשה קאשי.
רפורמת מחירי התחבורה הציבורית של מירי רגב יוצאת לדרך: כמה תחסכו?
רפורמת מחירי התחבורה הציבורית של מירי רגב יוצאת לדרך: כמה תחסכו?14.3.24
קרא עוד
שרת התחבורה הציגה את התעריפים החדשים שיספקו לדבריה הנחות של עד אלפי שקלים בשנה למשתמשי התחבורה הציבורית • במסגרת הרפורמה יזכו חיילים משוחרים לשנת נסיעה חינם, תושבי הפריפריה יזכו להנחה של 50% בנסיעה וצעירים עד גיל 26 ל-33% הנחה • ארגון לובי 99: "עדיף היה שהתקציב שהוקצה לרפורמה היה מוסט לשיפור היעילות והזמינות של קווי האוטובוסים והרכבות"
ישראל "שיימינג לחברות יכול לעבוד כשיש מבחר - בישראל אין אלטרנטיבות"ישראלי
ישראל "שיימינג לחברות יכול לעבוד כשיש מבחר - בישראל אין אלטרנטיבות"ישראלי19.3.24
קרא עוד
לינור דויטש, מנכ"לית לובי 99, יזמה ב-2022 את מרד הפסטה (ואז גם את מרד הטונה), אבל לדבריה חברות המזון למדו מאז את הטריק והחלו לתאם את עליית המחירים • "הפתרון ליוקר המחיה חייב לבוא מהממשלה והוא חייב להיות פתרון עומק: פירוק מונופולים ופתיחת השוק לייבוא", היא אומרת • האזינו לראיון המלא בפודקאסט "ערך מוסף"
מיליארד שקל ריבית: הציבור טובע באוברדרפט
מיליארד שקל ריבית: הציבור טובע באוברדרפט21.3.24
קרא עוד
כולם מדברים על חובות העסקים כתוצאה מהריבית הגבוהה, אבל אף אחד לא מביט אל רכס חובות משקי הבית, בחסות המדינה. אחת הפסגות ההלכות ותופחות בו בצל עליית הריבית המשקית היא זו הנוצרת כתוצאה מהריבית על מסגרת העו"ש, שעמדה על 11.31% בממוצע נכון לדצמבר האחרון, שהינו התאריך האחרון שפורסם על ידי בנק ישראל. משה קאשי, מנהל תחום הפיננסים ב'לובי 99', מסביר: "המינוס בחשבון העו"ש שלנו הוא בעצם הלוואה לזמן בלתי מוגבל. אלא שזו הלוואה שהציבור לא כל כך מרגיש. כי בניגוד להלוואה רגילה, המינוס הוא על סכומים פחות גדולים, והריבית שיורדת בעקבותיו גם כן לא גבוהה מבחינה תזרימית.
במשרד האנרגיה בוחנים: הקמת מתקן להנזלת גז בהשקעה של 7 מיליארד דולר
במשרד האנרגיה בוחנים: הקמת מתקן להנזלת גז בהשקעה של 7 מיליארד דולר20.3.24
קרא עוד
מתקן הנזלה מאפשר לקחת את הגז המופק ולהעמיס אותו על ספינות כדי לייצא אותו לכל מקום בעולם. נפח גז טבעי מונזל (LNG) קטן פי 600 מגז טבעי. המטרה בהקמת מתקן הנזלה, צף או יבשתי, היא לבזר את הסיכונים מבחינת ישראל, שכן חלק משמעותי מיצוא הגז שלה תלוי במצרים. בארגון החברתי–כלכלי לובי 99 חישבו את תחזיות הביקושים והפקת הגז והזהירו ממחסור אפשרי בגז בשנים 2040-2035, אם היצוא יורחב. "הקצאות יצוא לא נכונות עלולות להאיץ את ניצול המאגרים ולהוביל לפגיעה בביטחון האנרגטי ולהחרפת יוקר המחיה. יש להבטיח את הביקוש המקומי לפני מתן היתרי יצוא נוספים".
הקודם
הבא
דילוג לתוכן