אנחנו בתקשורת

כאן תוכלו לקראו מה כתבו עלינו ולצפות בהופעותינו בכלי התקשרות. כתבות באתרים ועיתונים, לצד הופעות בערוצי הטלוויזיה והתארחות ברדיו ובפודקאסטים. ליצירת קשר בנושא פעילות הלובי, שיתוף פעולה, אירוח וקבלת מידע ונתוני מחקר, ניתן לפנות במייל - mail@lobby99.org.il או בוואטסאפ - 0733745399.

ההופעות האחרונות

עקבו אחרי הפעילות שלנו:הרשמו וקבלו ניוזלטר שבועי

כתבו עלינו

לסדר עוד כסף למנכ"ל? אין בעיה: השיטה המקולקלת של עולם הדח"צים
לסדר עוד כסף למנכ"ל? אין בעיה: השיטה המקולקלת של עולם הדח"צים27.11.23
קרא עוד
דירקטורים חיצוניים, שאמורים להיות עצמאיים, משתמשים בכוחם כדי לאשר שכר לבכירים, לאחר שהגופים המוסדיים התנגדו לו ■ למרות זאת, המוסדיים, שרוצים להמשיך להרוויח מהקשר עם החברות, ממנים מחדש את אותם דירקטורים ■ החוק מאפשר, רשות ני"ע לא מתערבת, החתמים רוצים עבודה, בעלי השליטה רוצים שקט — ולאף צד אין אינטרס לשבור את המעגל
לובי 99 ליועמ"ש האוצר: מנע השתתפות היועץ האסטרטגי בישיבות המשרד
לובי 99 ליועמ"ש האוצר: מנע השתתפות היועץ האסטרטגי בישיבות המשרד21.11.23
קרא עוד
בעקבות חשיפת "שקוף", פנה ארגון לובי 99 ליועץ המשפטי של משרד האוצר אסי מסינג בבקשה שיעצור את השתתפותו של היועץ האסטרטגי אבי לרנר בדיונים במשרד האוצר, מחשש לניגוד עניינים. "מאחר שנראה כי לא קיים הסכם ניגוד עניינים עם מר לרנר, עולה חשש ממשי כי שיקוליו העסקיים מתערבבים בתפקידו כיועץ אסטרטגי, וכי השתתפותו בישיבות מקצועיות בכובעו האחד, עלולה לקדם את ענייני לקוחותיו העסקיים בכובעו השני", נכתב במכתב שנשלח בשבוע שעבר, שעליו חתומה עו"ד זהר אלטמן-רפאל.
נוהל התרומות למשרדי ממשלה
נוהל התרומות למשרדי ממשלה16.11.23
קרא עוד
עו“ד לינור דויטש, מנכ“לית לובי 99 בפודקאסט “האינטרסנטים” בנושא נוהל התרומות למשרדי ממשלה
חשש מניגוד אינטרסים ושחיתות שלטונית בעקבות נוהל שהעבירה הממשלה
חשש מניגוד אינטרסים ושחיתות שלטונית בעקבות נוהל שהעבירה הממשלה15.11.2023
קרא עוד
עו"ד לינור דויטש, מנכ"לית לובי 99 באייטם של מתן חודורוב בתכניתה של לוסי אהריש בערוץ 13
בעקבות המלחמה: ועדת הכספים אישרה את מתווה הסיוע הכלכלי
בעקבות המלחמה: ועדת הכספים אישרה את מתווה הסיוע הכלכלי8.11.2023
קרא עוד
בארגון לובי 99 הדגישו כי למרות לחצים רבים שהופעלו, לא נפרצה תקרת הפיצויים לעסקים גדולים בתוכנית הסיוע הכלכלי שעברה היום (רביעי) בוועדת הכספים, כך שרק עסקים עם מחזור שנתי הנמוך מ-400 מיליון ש"ח יקבלו פיצויים ויבטיחו את יכולתם לשרוד את התקופה הקשה. "אין ספק שכלל העסקים בישראל נפגעו במידה כזו או אחרת מנזקי המלחמה, אבל מדובר בחלוקת כספים מוגבלת. לעומת העסקים הקטנים, לעסקים הגדולים יש גישה רחבה יותר לגיוס הון ואשראי, כוח מיקוח גדול יותר מול הספקים, וגמישות ניהולית שתאפשר להם לשרוד את החודשים הקרובים. לכן, היה חשוב לנו לוודא שהכספים שהמדינה מחלקת יגיעו לאותם עסקים שהכי זקוקים להם כרגע ויבטיחו את יכולתם להמשיך להתקיים גם ביום שאחרי", אמרו בארגון.
בעקבות הביקורת הציבורית, משרד המשפטים חזר בו
בעקבות הביקורת הציבורית, משרד המשפטים חזר בו6.11.2023
קרא עוד
בעקבות הכוונה המקורית של משרד המשפטים מספר גופים אזרחיים, בהם התנועה לאיכות השלטון, התנועה לחופש המידע, עורכי דין לקידום מנהל תקין, עמותת הצלחה, עמותת רווח נקי, לובי 99 והחברה להגנת הטבע, הגישו הערות לתזכיר החוק.
מכתב המתווה הכלכלי
מכתב המתווה הכלכלי5.11.2023
קרא עוד
משרד האוצר זכה לביקורת רבה על האיטיות בגיבוש מתווה פיצוי לעסקים, אך עדיין יש מי שדורשים שגם עתה, ערב תחילת שחרור הכספים, יוטלו התניות נוספות לחלוקת הכספים. בהסתדרות כאמור דורשים כי עסקים ישלמו לעובדים עבור ימי היעדרות מעבודה כתנאי לקבלת הפיצויים מהמדינה, אך זהו אינו התנאי היחיד. בלובי 99 דורשים לשנות את נוסח החוק כך שחברות גדולות שמקבלות פיצוי מהמדינה על פגיעה בהכנסותיהן לא יוכלו לשלם דיבידנדים לבעלי המניות או להעלות את שכר המנהלים שלהן. זאת כלקח מתקופת הקורונה, אז לא הוטלו הגבלות כאלו על סיוע המדינה. בארגון דורשים כי חברות בעלות הכנסה שנתית של יותר מ-300 מיליון שקל שיחליטו בכל זאת לנקוט בצעדים אלו במשך 18 החודשים שלאחר קבלת הסיוע - יידרשו להחזיר אותו.
הקרב על הרפורמה ליבוא תמרוקים
הקרב על הרפורמה ליבוא תמרוקים1.1.2023
קרא עוד
בקרב על הרפורמה ליבוא תמרוקים, לובי 99 מעמידים בסימן שאלה את האובייקטיביות של גורמים מקצועיים במשרד הבריאות.
שקוף
שקוף1.12.2022
קרא עוד
פניית לובי 99 למנכ"ל הכנסת: די לתעדוף לוביסטים בהקצאת מקומות חניה בכנסת.
כיכר השבת
כיכר השבת6.12.2022
קרא עוד
עו"ד לינור דויטש ממייסדות 'לובי 99' מי שנחשבת ל"לוביסטית של הציבור" על הסיבות ליוקר המחיה, הריכוזיות במשק והפתרונות.
וואלה
וואלה31.10.2022
קרא עוד
לובי 99 הגיש בסוף השבוע התנגדות לאישור הסכם הפשרה של בנק הפועלים עם חברות הביטוח בקשר לפרשת העלמות המס בארה"ב.
גלובס
גלובס18.3.2019
קרא עוד
לובי 99: לא לאשר את עסקת EMG, דלק קידוחים ונובל אנרג'י.
וואלה
וואלה16.10.2022
קרא עוד
פנייה לממונה על התחרות: מנעי מיזוג דיפלומט ודורות. "לובי 99": מיזוג בין ענקית הייבוא ליצרנית הירק ועשבי התיבול הקפואים יוביל לעליית מחירים ויפגע בצרכן.
דה מרקר
דה מרקר8.9.2022
קרא עוד
לובי 99: למפקח על הבנקים יש סמכות לחייב את הבנקים להעניק ריבית על העו"ש.
גלובס
גלובס5.7.2021
קרא עוד
לובי 99: לבטל את החיסיון הגורף על תגובות התאגידים להליכי חקיקה.
כאן חדשות
כאן חדשות14.12.2021
קרא עוד
בשל דרישה של תאגיד השידור, לובי 99 וכמה גופי פנסיה להעביר את המסמכים על פיהם התקבלה ההחלטה, בחברת "כנפיים" החליטו לבטל את העסקה.
שקוף
שקוף10.4.2022
קרא עוד
"הלוביסטים לוחצים": משרד הבריאות מעכב תקנות לאיסור פרסום מזון מזיק.
גלובס
גלובס7.7.2020
קרא עוד
לובי 99 קורא לשר התקשורת להטיל תנאים על מיזוג סלקום וגולן טלקום.
שקוף
שקוף15.12.2021
קרא עוד
למרות לחצי הלוביסטים: הכנסת אישרה את המס על משקאות ממותקים.
דה מרקר
דה מרקר23.6.2020
קרא עוד
לובי 99 לבית המשפט: "לבטל את הסדר הנושים של משפחת פישמן".
דה מרקר
דה מרקר10.1.2021
קרא עוד
"אל תבטלו את הפטור ממע"מ על חבילות מחו"ל": לובי 99 נגד המלצת ועדת הכלכלה.
גלובס
גלובס28.10.2021
קרא עוד
העליון אישר ללובי 99 להתייצב לערעור הנאמן על ההסדר עם ילדיו של פישמן.
דה מרקר
דה מרקר11.7.2021
קרא עוד
לובי 99 דורש: לא לאשר תוספת של 2 מיליון שקל לכונסי הנכסים של ידיעות אחרונות.
דה מרקר
דה מרקר19.7.2020
קרא עוד
לובי 99: אין הצדקה לכפל דמי הניהול בחיסכון הפנסיוני.
גלובס
גלובס6.7.2021
קרא עוד
לובי 99: דיון ממשלתי טרם חתימה על הסכם חב' חשמל ושותפות תמר
בשבועות הקרובים יוחלט אם לבטל את תכנית "חיסכון לכל ילד" בבנקים
בשבועות הקרובים יוחלט אם לבטל את תכנית "חיסכון לכל ילד" בבנקים13.2.24
קרא עוד
האוצר בוחן את הביטול על רקע התשואות הנמוכות במיוחד של התוכנית בבנקים לעומת קופות הגמל. הפער בין החוסכים יכול להגיע ל-500%. הבנקים מתנגדים, כמובן. נבחנת הצעה לאפשר להם להציע מסלולים יותר אטרקטיביים לחוסכים. השינויים תואמים את הצעת החוק הראשונה בנושא שבאה בעקבות יוזמה של ארגון לובי 99 והוגשה בידי ח"כ ינון אזולאי לפני כשנתיים, אליה הצטרף מאוחר יותר גם ח"כ משה ארבל. הצעת החוק אושרה עוד בכנסת הקודמת ב-2022 בקריאה ראשונה.
גלובס
גלובס15.2.24
קרא עוד
הדיבידנד שאגד תחלק לבעלי המניות צפוי להיחתך בשליש. בארגון לובי 99 בירכו על החלטת המדינה להתנגד לחלוקת הדיבידנד בסכום של חצי מיליארד שקל ומסרו: "כפי שביקשנו בפנייתנו בתחילת התהליך, התנגדות המדינה לבקשה הראשונית של אגד לחלק סכום עתק של 500 מיליון שקל כדיבידנד, הולידה תוצאה חיובית. אין ספק שחובת הממשלה, כנושה מהותית של אגד, הייתה לבחון לעומק את הבקשה, לאור ההתחייבויות הרבות שיש לאגד כלפיה והחשש הממשי שעלה לגבי יכולת הפירעון של אגד, אילו היה מאושר לה לחלק דיבידנד שהיה מוחק 70% מההון העצמי שלה".
למה מוותרים לכי"ל על הזיהום? מאמר דעה של מנהלת המחלקה המשפטית בלובי 99
למה מוותרים לכי"ל על הזיהום? מאמר דעה של מנהלת המחלקה המשפטית בלובי 9910.2.2024
קרא עוד
ב–2017 אירע אחד מאסונות הסביבה הגדולים בתולדות המדינה. בריכה תעשייתית של חברת "רותם אמפרט", חברה־בת של כי"ל שבשליטת עידן עופר, קרסה לתוך נחל אשלים. חומרים רעילים ורדיואקטיביים שהיו בתוכה גרמו להרס רב: עדר יעלים שלם נמחק, מיני חי וצומח הושמדו, מקורות מים זוהמו. רק בנס לא היו שם מטיילים באותה עת.
כהונת הדירקטורית שהעלתה את שכר המנכ"ל בסכנה: "עושים עלי עליהום"
כהונת הדירקטורית שהעלתה את שכר המנכ"ל בסכנה: "עושים עלי עליהום"5.3.24
קרא עוד
מפגש שבו הוצגו ממצאי מחקר על אוברולינג נגד המוסדיים, נהפך לזירת מאבק בין הדירקטורית נגה קנז-ברייר לנציג לובי 99 משה קאשי ■ קנז-ברייר: "שימור המנכ"ל הוא אינטרס של ביג" ■ קאשי: "החלטות על שכר מתקבלות תמיד לכיוון אחד - להעלות. חוקי הכלכלה לא חלים עליהם
משרד האוצר מפריך את תירוצי החברות להעלאת המחירים
משרד האוצר מפריך את תירוצי החברות להעלאת המחירים5.3.24
קרא עוד
בתחילת החודש שעבר ייקרה יבואנית המזון המובילה "וילי פוד" על העלאת מחירים בשיעור שבין 5% ל-15%. הסיבה לעליית המחירים שסיפקה החברה: "עקב העליות התלולות במחירי ההובלה הימית והמשבר הבינלאומי שיצרו החות'ים בתימן". בעוד הכלכלן של האוצר שומט את הקרקע מתחת לטיעונים של חברות המזון ושל היבואנים, נתונים מחירי הסחורות הופכים את התייקרויות למתסכלות במיוחד. בארגון "לובי 99" שנאבק בעליית המחירים גם מול הממשלה והכנסת בדיוק מתי מחירי חומרי הגלם ירדו, אבל המוצר עצמו דווקא התייקר.
כל ילד למשל
כל ילד למשל7.3.24
קרא עוד
תוכנית חיסכון לכל ילד נולדה עם שתי טעויות משמעותיות, שבסופו של דבר חותרות תחת המטרה שלה ומגדילות את הפערים במקום לצמצם אותם. לממשלה לא אכפת, והיא מנפנפת את כל מי שמציע הצעות לתיקון. יותר מחצי שנה חלפה, בקרוב נחגוג שלוש שנים להצעת התיקון, ובממשלה ובכנסת עדיין גוררים רגליים. המפסידים הגדולים הם כמובן הילדים, בעיקר מהשכבות הנמוכות, בעיקר הערבים, ונראה שלאף אחד לא אכפת חוץ מלמשה קאשי.
רפורמת מחירי התחבורה הציבורית של מירי רגב יוצאת לדרך: כמה תחסכו?
רפורמת מחירי התחבורה הציבורית של מירי רגב יוצאת לדרך: כמה תחסכו?14.3.24
קרא עוד
שרת התחבורה הציגה את התעריפים החדשים שיספקו לדבריה הנחות של עד אלפי שקלים בשנה למשתמשי התחבורה הציבורית • במסגרת הרפורמה יזכו חיילים משוחרים לשנת נסיעה חינם, תושבי הפריפריה יזכו להנחה של 50% בנסיעה וצעירים עד גיל 26 ל-33% הנחה • ארגון לובי 99: "עדיף היה שהתקציב שהוקצה לרפורמה היה מוסט לשיפור היעילות והזמינות של קווי האוטובוסים והרכבות"
ישראל "שיימינג לחברות יכול לעבוד כשיש מבחר - בישראל אין אלטרנטיבות"ישראלי
ישראל "שיימינג לחברות יכול לעבוד כשיש מבחר - בישראל אין אלטרנטיבות"ישראלי19.3.24
קרא עוד
לינור דויטש, מנכ"לית לובי 99, יזמה ב-2022 את מרד הפסטה (ואז גם את מרד הטונה), אבל לדבריה חברות המזון למדו מאז את הטריק והחלו לתאם את עליית המחירים • "הפתרון ליוקר המחיה חייב לבוא מהממשלה והוא חייב להיות פתרון עומק: פירוק מונופולים ופתיחת השוק לייבוא", היא אומרת • האזינו לראיון המלא בפודקאסט "ערך מוסף"
מיליארד שקל ריבית: הציבור טובע באוברדרפט
מיליארד שקל ריבית: הציבור טובע באוברדרפט21.3.24
קרא עוד
כולם מדברים על חובות העסקים כתוצאה מהריבית הגבוהה, אבל אף אחד לא מביט אל רכס חובות משקי הבית, בחסות המדינה. אחת הפסגות ההלכות ותופחות בו בצל עליית הריבית המשקית היא זו הנוצרת כתוצאה מהריבית על מסגרת העו"ש, שעמדה על 11.31% בממוצע נכון לדצמבר האחרון, שהינו התאריך האחרון שפורסם על ידי בנק ישראל. משה קאשי, מנהל תחום הפיננסים ב'לובי 99', מסביר: "המינוס בחשבון העו"ש שלנו הוא בעצם הלוואה לזמן בלתי מוגבל. אלא שזו הלוואה שהציבור לא כל כך מרגיש. כי בניגוד להלוואה רגילה, המינוס הוא על סכומים פחות גדולים, והריבית שיורדת בעקבותיו גם כן לא גבוהה מבחינה תזרימית.
במשרד האנרגיה בוחנים: הקמת מתקן להנזלת גז בהשקעה של 7 מיליארד דולר
במשרד האנרגיה בוחנים: הקמת מתקן להנזלת גז בהשקעה של 7 מיליארד דולר20.3.24
קרא עוד
מתקן הנזלה מאפשר לקחת את הגז המופק ולהעמיס אותו על ספינות כדי לייצא אותו לכל מקום בעולם. נפח גז טבעי מונזל (LNG) קטן פי 600 מגז טבעי. המטרה בהקמת מתקן הנזלה, צף או יבשתי, היא לבזר את הסיכונים מבחינת ישראל, שכן חלק משמעותי מיצוא הגז שלה תלוי במצרים. בארגון החברתי–כלכלי לובי 99 חישבו את תחזיות הביקושים והפקת הגז והזהירו ממחסור אפשרי בגז בשנים 2040-2035, אם היצוא יורחב. "הקצאות יצוא לא נכונות עלולות להאיץ את ניצול המאגרים ולהוביל לפגיעה בביטחון האנרגטי ולהחרפת יוקר המחיה. יש להבטיח את הביקוש המקומי לפני מתן היתרי יצוא נוספים".
דעה: מול מכונת הכסף של חברות הגז, עומד הביטחון האנרגטי של כולנו
דעה: מול מכונת הכסף של חברות הגז, עומד הביטחון האנרגטי של כולנו7.4.24
קרא עוד
בדיקת לובי 99 מעלה כי ישראל עלולה למצוא את עצמה במחסור הולך ומחמיר בגז כבר ב-2037. שר האנרגיה צפוי לקבל החלטה, יחד עם ועדת דיין שהוקמה לאחרונה ועתידה לבחון את הנושא. מול הלחצים האדירים של צבאות הלוביסטים של יצחק תשובה - אנחנו עלולים למצוא עצמנו במצב חירום לאור נרות. חברות הגז דוחפות בשנתיים האחרונות להרחבה מאסיבית בייצוא הגז. הבקשה המשמעותית ביותר היא בקשת מאגר לוויתן, המאגר הגדול ביותר של ישראל הנמצא תחת שליטת יצחק תשובה והתאגיד שברון, שדרש אישור לייצוא לאירופה של 175 מיליארד מ"ק – כרבע מעתודות הגז המוכחות של ישראל. אישור הבקשה יהווה אסון בסדר גודל לאומי ויגדע, בטווח הבינוני, את הביטחון האנרגטי שישראל כרגע נהנית ממנו בזכות העצמאות שלה מתלות בייבוא לעיקר צרכי החשמל במדינה.
מחיר מבצע: 14.80 שקל, מחיר מקורי: 11.90 שקל – המבצעים המדומים בסופרמרקטים לקראת הפסח
מחיר מבצע: 14.80 שקל, מחיר מקורי: 11.90 שקל – המבצעים המדומים בסופרמרקטים לקראת הפסח11.4.24
קרא עוד
ברקע העלאת המחירים האחרונה של חברות מזון כמו דיפלומט ושטראוס, לקראת הפסח ישראלים רבים כבר סוקרים את רשתות השיווק בחיפוש אחר מבצעים שייטיבו עם כיסם. אלא שבדיקה חדשה מגלה שגם אם ננסה לחסוך בדרך זו כסף – נראה שעדיין נשלם מחיר יקר. בדיקה שנערכה בשבוע האחרון בידי לובי 99, מצאה כי לסופרמרקטים בישראל יש מנהג מגונה של הצגת מבצעים "מדומים": פרסום מבצע על מוצרים שמחיר המחירון שלהם עלה, אך מחירם עדיין יקר יותר מהמחיר טרם המבצע. על פי הארגון החברתי, נראה שהתופעה חוזרת על עצמה בעיקר בקרב מוצרים כמו פריכיות, נוזל לניקוי כלים, רטבים וממרחים – בדגש על ריבות.
עורכת הדין שמקדמת אינטרסים של הציבור במסדרונות השלטון
עורכת הדין שמקדמת אינטרסים של הציבור במסדרונות השלטון11.4.24
קרא עוד
"בסגר הראשון של הקורונה היה לחץ אדיר עם המון מובטלים", מספרת עו"ד רחל גור, סמנכ"לית לובי 99. "הלכתי לממונה על התקינה דאז, ועשינו לובי כדי להקל את היבוא של שלושה מוצרי צריכה בסיסיים: חיתולים, נוזלי כביסה וסבון כלים. סך הכול ביקשנו להעביר אותם מקבוצת המוצרים עם הבדיקות המחמירות ביותר לקבוצה השנייה בחומרתה, אבל גלגלו אותי מכל המדרגות. והנה אנחנו עכשיו, ארבע שנים לאחר מכן, ויש שינוי גדול בגישה. אני מאמינה שנסתכל אחורה ונראה שזו הייתה נקודת מפנה".
על חשבון הנוסעים: השיטה המעוותת שמקפיצה את רווחי חברות התחבורה
על חשבון הנוסעים: השיטה המעוותת שמקפיצה את רווחי חברות התחבורה25.4.24
קרא עוד
תקציב הסובסידיה של המדינה בתחבורה הציבורית גדל עם השנים וכולל השקעה של 10 מיליארד שקלים בשנה לנסיעות אוטובוסים ברחבי הארץ, אך בשטח לא תמיד מורגש שיפור בשירות לנוסעים. אלה ממשיכים להמתין זמנים ארוכים לאוטובוסים שמדלגים על תחנות או שכלל לא יוצאים מתחנות המוצא, מתמודדים עם חוסר אמינות בלוחות הזמנים ולעתים עם נסיעה איטית ומייגעת באוטובוסים ישנים רועשים ומקרטעים. בעיה מרכזית טמונה במערך התמריצים שמקבלות מפעילות התחבורה הציבורית במכרזים שאליהן הן ניגשות ברחבי הארץ, אשר מתעדפים באופן מובהק מחיר זול על פני איכות, ומעודדים "מרוץ לתחתית". לצד זאת, הדוחות הכספיים של החברות הציבוריות לשנת 2023 שהתפרסמו לאחרונה מצביעים על תחום רווחי ויציב שזוכה להגנות שונות מטעם הממשלה - שמקטינה את הסיכון לחברות הללו. כעת, בארגון לובי 99 קוראים למשרדי האוצר והתחבורה לשנות את מבנה המכרזים כדי להביא להשבחת התחבורה הציבורית.
בנק ישראל נגד רשות ני"ע: "לאסור על חברות תשלומים להבטיח ריבית קבועה ללקוחות"
בנק ישראל נגד רשות ני"ע: "לאסור על חברות תשלומים להבטיח ריבית קבועה ללקוחות"19.5.24
קרא עוד
מי שיוצא נגד המכתב של בנק ישראל הוא לובי 99. לדברי משה קאשי, מנהל התחום הפיננסי, "בנק ישראל מנסה בכל דרך למנוע מהארנקים הדיגיטליים להתחרות בבנקים, ולשלם ללקוחותיהם ריבית על כסף המופקד אצלם. הטענה שלפיה אם חברת שירותי תשלום תבטיח ללקוחות ריבית קבועה מראש יש בכך כדי לסכן את היציבות של המערכת הפיננסית, משוללת כל יסוד". לדברי קאשי, "גם בתרחיש שבו חברת שירותי התשלום המנהלת את הארנק הדיגיטלי לא עומדת בתשלומי הריבית, כספי הלקוחות מובטחים ולא נשקפת להם כל סכנה. החוק הבטיח זאת. בנק ישראל עשה כל שביכולתו כדי לאסור בחוק על ארנקים דיגיטליים לשלם ריבית. אחרי שכשל והמחוקק אמר את דברו ואיפשר לארנקים דיגיטליים לשלם ריבית, הבנק פועל מול רשות ני"ע כדי לסכל כל שבב של סיכוי לתחרות בבנקים, שמשלמים לציבור ריבית אפסית על כספו".
"חשש להפרת חוק הכנסת": עמית חדד, פרקליטו של נתניהו, שלח מכתב בשם "בעלי עסקים" אלמונים
"חשש להפרת חוק הכנסת": עמית חדד, פרקליטו של נתניהו, שלח מכתב בשם "בעלי עסקים" אלמונים19.5.24
קרא עוד
עו"ד עמית חדד שלח לוועדת הכלכלה מכתב שלכאורה מייצג בעלי עסקים - ובו שורת התנגדויות להצעת חוק שמטרתה לעצור תשלומים והליכי הוצאה לפועל של עסקים שעושקים צרכנים ■ לובי 99 פנה למנהלת הוועדה: "לדרוש גילוי נאות לגבי זהות הלקוחות"
"עוול לציבור": דיון סוער בכנסת על רפורמת ביטוח הבריאות שתיכנס לתוקף בעוד כשבוע
"עוול לציבור": דיון סוער בכנסת על רפורמת ביטוח הבריאות שתיכנס לתוקף בעוד כשבוע20.5.24
קרא עוד
עו"ד ורו"ח אלה תמיר שלמה, מלובי 99, אמרה: "אני נמצאת פה בשם מיליוני מבוטחים, שבעקבות הרפורמה נדרשים להכריע בין שתי פוליסות ביטוח בריאות כשאין להם מושג מה ההבדלים בין הפוליסות", אמרה. "אני מזכירה שאותו כפל ביטוחי, שבגללו בכלל התאספנו פה, נוצר מלכתחילה בגלל חברות הביטוח וסוכני הביטוח - שניצלו את חוסר הידע של הציבור בשל מודל התמריצים המעוות שלהם". לינדנברג הוסיפה כי משרד האוצר ייצא בימים הקרובים עם קמפיין תקשורתי כדי שהציבור יידע מה האפשרויות העומדות בפניו.
בדרך לאישור הסופי, בכנסת מחוררים את הרפורמה של ברקת להורדת יוקר המחיה
בדרך לאישור הסופי, בכנסת מחוררים את הרפורמה של ברקת להורדת יוקר המחיה26.5.24
קרא עוד
"להפחית חסמי כניסה" "באירופה אפשר לעבוד לפי דירקטיבות", אומר מומחה רגולציה, "ועומדים בהן איך שאתה רוצה. נניח - 'משחק של ילדים לא יהיה דליק'. איך עומדים בזה? שתי אפשרויות: או שעומדים בתקן קונקרטי שמסביר איך לעשות את זה - או שהמהנדסים שלך או מעבדה חיצונית בודקים את המפרט הטכני כדי להוכיח שזה לא דליק". "מה שאנחנו דוחפים אליו זו הפניה ישירה לדירקטיבות האירופיות", אומרת רחל גור, סמנכ"לית בלובי 99, "כך שכל מוצר שעומד בהן - ניתן יהיה להכניסו לישראל. ככלל, הדירקטיבות הן מסמכי בטיחות רחבים עם מקום לגמישות וליזמות, ולא תקנים עם הנחיות ספציפיות. זו השיטה המקובלת באירופה, ואם ניצמד אליה - נצליח להפחית חסמי כניסה".
"אם אתה שואל אותי, אני לא חושבת שתהיה לים המלח תקומה"
"אם אתה שואל אותי, אני לא חושבת שתהיה לים המלח תקומה"28.5.24
קרא עוד
האם אכן חלקה של כיל בייבוש הים שולי כל כך, כפי שהיא מציגה אותו? לא מעט גופים נרתמו בשנים האחרונות למאבק בנסיגת הים. היו שורת דיונים בוועדות הכנסת, הייתה גם קואליציית ארגונים שהתאגדה ביוזמת העיתונאי וחבר הכנסת לשעבר מיקי רוזנטל, שהצהיר שמשימתו הציבורית האחרונה היא להציל את ים המלח. לצד הזנחת המדינה ומחסור בתוכניות עבודה מסודרות לטווח הארוך, חלק לא מבוטל מהטענות מתמקד גם בפעילותה הלא מספקת והלא שקופה לעתים של כיל. המאבק כולל מספר יעדים, והאלטרנטיבה לא מספיק ברורה, במיוחד בכל מה שקשור לסוגיית הנסיגה. אחד מהארגונים הפעילים בנושא הוא לובי 99, ואחת המטרות המרכזיות שלהם היא שינוי תנאי הזיכיון מול חברת כיל. זה עומד לפקוע בשנת 2030, ועל פי תנאי הזיכיון הנוכחי, מחויבת המדינה במכרז הבא להציע לכיל את הזיכיון ראשונה. "אנחנו פועלים מעכשיו כדי לדאוג שבהסדר הבא לא תינתן אפשרות לגורמים פרטיים ועסקיים להרוס כל חלקה טובה שעוד נותרה מים המלח", טוענים בלובי, "לא תינתן להם האפשרות לנצל משאבים בלי לדאוג לשיקום הטבע, ולא תינתן להם האפשרות להרוויח סכומים אסטרונומיים בלי שהציבור יזכה לחלק משמעותי ביותר מהם, על ידי הגדלת התמלוגים".
 ועדת הכלכלה קבעה: חברות תווי הקנייה ימשיכו לפעול ללא רישיון עד 2027
ועדת הכלכלה קבעה: חברות תווי הקנייה ימשיכו לפעול ללא רישיון עד 20274.6.24
קרא עוד
חברות תווי הקנייה כמו שופרסל ו-BUYME ניסו לקבל פטור מרישוי שיחייב אותן לשמור את הכספים שהן מקבלות עבור התווים בחשבון ייעודי ולא להשתמש בהם כאשראי חינמי. מאמצי החברות הביאו לפשרה: החברות לא הוחרגו מהחוק, אך קיבלו שנה נוספת בה יוכלו לפעול ללא רישיון, בנוסף לשנתיים שכבר נכללו בו. מנכ"לית לובי 99, עו"ד לינור דויטש, אמרה במהלך הדיון: "רואים פה כמות לוביסטים בעלי אינטרס שמגיעים כל אחד לנסות לסדר לעצמו פטור, כדי להחריג כל אחד את שלו. כולם רוצים החרגות. המחוקק אמר את דברו והמטרה היא לעשות סדר בשוק שמתנהל כמו מערב פרוע ומנהל כ-3 מיליארד שקל של כספי ציבור, ומנסים להפחיד אותנו שהצרכן ייפגע והצרכן נפגע היום כשהוא לא יודע שהכסף שלו בסיכון. תתאימו את המודל העסקי שלכם לחוק ולא להיפך, הרשות התאימה את הרגולציה לנעשה באירופה. התקנות האלה צריכות לעבור כמו שהן כי מטרתן לעשות סדר בג'ונגל שהצרכן נפגע ללא ידיעתו".
בוועדת הכספים הסבירו שקופות הרשויות המקומיות ריקות; בוועדת הפנים התברר שהן מלאות בכל טוב
בוועדת הכספים הסבירו שקופות הרשויות המקומיות ריקות; בוועדת הפנים התברר שהן מלאות בכל טוב5.6.24
קרא עוד
בוועדת הכספים של הכנסת, שר הפנים משה ארבל הבטיח לא לאפשר לבטל את העלאות הארנונה בלי פיצוי הרשויות המקומיות ■ באותה העת, בוועדת הפנים הציעו להכפיל את "מענק ההסתגלות" המוצע לראשי עיר העוזבים את תפקידם — ולהעניק אותו לראשונה גם לראשי עיר מעל גיל 70, אפילו באופן רטרואקטיבי. "קושי משפטי" לינור דויטש, מנכ"לית לובי 99, שנכחה בדיון בוועדת הפנים, הייתה מזועזעת מההחלה הרטרואקטיבית של ההחלטה, שהוגדרה גם על ידי היועצים המשפטיים של משרדי הפנים והמשפטים כ"קושי משפטי". היא שאלה את פרץ על כמה ראשי רשויות מדובר. הוא אמר שאין נתונים בידי המשרד.
הקודם
הבא

תודה על הרשמתך לניוזלטר שלנו!

ייתכן והוא יגיע לספאם או לקידומי מכירות, אז כדאי לחפש אותנו בימי שישי בבוקר ולסמן בכוכב כדי שיגיע לתיבת הדואר הנכנס הרגילה.

דילוג לתוכן