שאלות ותשובות

כדי להקל עליכם ולהגביר את השקיפות שלנו כארגון, קיבצנו למקום אחד את עיקרי השאלות ששואלים אותנו, יחד עם התשובות עליהן. אם יש לכם עוד שאלות מוזמנים להגיע לאחד מהמפגשים שלנו או לפנות אלינו דרך המייל / הפייסבוק / הטוויטר / אינסטגרם / טיקטוק.

אנחנו מיזם חברתי־כלכלי בלבד, שלפי התקנון לא עוסק בנושאים מדיניים, ביטחוניים, יחסי דת ומדינה. אנחנו משתפים פעולה עם כל קצוות הקשת הפוליטית, ולראיה הצלחנו להגיע להישגים משמעותיים גם בממשלת ימין וגם בממשלת שמאל־מרכז. שיתופי הפעולה הם בעיקר עם הקואליציה, כיוון שאנחנו מיזם פרקטי, שרוצה להצליח לקדם בשטח דברים לטובת הציבור הרחב. פרקטיות – הסיכוי לקדם דברים שחשובים לנו קיים כמעט אך ורק דרך הרוב בכנסת – הקואליציה.
גם בנושאים הכלכליים־חברתיים אין לשייך אותנו לשמאל או לימין. בכל נושא שבו אנו מטפלים, אנחנו חוקרים ובודקים מה יהיה הכי נכון לטובת הציבור הרחב בנושאים השונים, וזאת לפי תפיסתנו המקצועית, ומשתמשים בכלים מארגז הכלים של הימין כמו גם מזה של השמאל, וזה יכלול במקרה מסוים פתיחת שווקים לתחרות, ובמקרים אחרים הוספת רגולציה ותקציבים.

לובי 99 הוא מיזם מימון ההמונים הקבוע הגדול בישראל. זה אומר שהחל מהשקל הראשון ועד השקל האחרון, כל כולו במימון המונים על ידי הציבור ולמען הציבור. אין אפשרות הצטרפות למיזם עבור קרנות או גופים מסחריים – אותנו אי אפשר לקנות.

כל ההכנסות שלנו מדמי החברות ממנות את הפעילות שלנו, ובעיקר את האנשים המעולים שעובדים במיזם. אין לנו משרדים מפוארים ותקציבי פרסום ענקיים. תוכלו לראות את כל המספרים בתקציב שלנו אשר מובא לאישור לכלל חברי המיזם בהצבעת חברים לקראת תחילת כל שנה, ולאחר אישורו מתפרסם באתר. בנוסף, תוכלו למצוא באתר את הדוחות השנתיים, כפי שהוגשו לרשם העמותות.
לובי 99 הוא ארגון שדוגל בשקיפות שלטונית, ולפיכך פועל גם בעצמו לפי אותה תפיסת עולם.

אנחנו הלובי של 99% מהציבור, שלו, כידוע, אין לוביסטים בכנסת. הלוביסטים של הטייקונים מקדמים את האינטרסים של פחות מאחוז אחד מהציבור, ואילו אנחנו עובדים קשה כדי לקדם את האינטרסים הכלכליים של הציבור הרחב, ולא, לדוגמה, את אלה של משפחת עופר או אריסון.

תשלום דמי חברות חודשיים קונה השפעה במיזם, במובן של יכולת להצביע על הנושאים בהם נעסוק. עם זאת, בעל המאה אינו בעל הדעה – כל קול שווה, ללא קשר לגובה הסכום החודשי. הנושאים עוברים סינון מקצועי לפי קריטריונים קבועים מראש, ולא יעלה להצבעה נושא אשר אינו תואם את האינטרס של האזרח הקטן.

חברי לובי 99 הם מי שמשתתפים בדמי חברות חודשיים (בכל סכום), ובתמורה מקבלים את הזכות להשפיע על הפעילות ועל הנושאים שאותם אנו מקדמים, כמו גם על התקציב השנתי של הארגון. באמצעות הצעות נושאים לטיפול והצבעות שונות שמתקיימות מספר פעמים בשנה, יכולים חברי הלובי להשפיע על קבלת ההחלטות במיזם, וכפועל יוצא על קבלת החלטות במדינה – בכנסת ובממשלה. קראו כאן כיצד תוכלו להציע ולהצביע.

כן, אפשר לתמוך בפעילות הלובי באופן חד־פעמי, אך הדבר לא מקנה לתורם מסוג זה את זכויות חברי הלובי המלאות.
חשוב לציין, שכדי שנוכל לבנות מיזם יציב ומשמעותי על בסיס תקציב שנתי ותוכניות עבודה מסודרות, אנו מכוונים לדמי חברות חודשיים, שניתן להסתמך עליהם בבניית תוכנית תקציבית.

נשמח שלא תעזבו, אבל כמובן שאפשר לעזוב בקלות ובמהירות ע"י שליחת הודעה לכתובת האימייל שלנו או באמצעות טופס ביטול. חברות, ואנחנו נפסיק את חברותכם בלובי 99 בתוך זמן קצר מאוד.

כן. אפשר להצטרף דרך הוראת קבע בבנק שלכם לחשבון הבנק שלנו. לאחר קבלת אישור מהסניף שלכם, חשוב מאוד לשלוח לנו הודעה על הביצוע לכתובת האימייל שלנו. אלו פרטי חשבון הבנק שלנו: לכבוד: "לובי 99 בע"מ (חל"צ)", בנק לאומי (10), סניף: 806, מס' חשבון: 31159749.

בסוף 2018 קיבלנו אישור ניהול תקין וסעיף 46.(א), אשר מכיר בתרומה ללובי 99 לצורכי מס לכל העומדים בקריטריונים. מכאן שחיובים ותרומות שהתבצעו מתאריך זה ואילך מוכרים לצורכי מס, ואפשר להגיש את הקבלות שלכם למס הכנסה. כדי להקל על איסוף הקבלות והגשתן, אנו שולחים לכם בכל סוף שנה מייל המרכז את כל הקבלות לאותה שנת מס.

כן, כמובן שניתן להגדיל את הסכום. שלחו לנו מייל עם הפרטים המלאים שלכם ואת הסכום המעודכן ואנו נבצע את זה במהירות ונאשר לכם במייל חוזר שבוצע.

כן, אין מבחני קבלה. כפי שכבר נכתב ההשפעה שלך על המיזם היא שווה לכל אחד אחר, ללא קשר לגובה התמיכה הקבועה ואנו מעודדים כל אחד להצטרף ולחזק אותנו.

רוצים לתמוך באינטרס הציבורי?

עקבו אחרי הפעילות שלנו:הרשמו וקבלו ניוזלטר שבועי

דילוג לתוכן