אין גבול לחוצפה!
חוק הריכוזיות עבר עוד ב-2013, ולכל הטייקונים היו 6 שנים שלמות להיערך, אבל רק השבוע פנה יצחק תשובה לרשות שוק ההון בבקשה להאריך את פרק הזמן שנקצב בחוק להפרדה בין נכסיו הפיננסיים (כמו חברת הביטוח הפניקס) לריאליים (כמו קידוחי הגז).
נסביר: החוק קובע שצריך להפריד בין נכסים פיננסיים (כמו בנק או חברת ביטוח) לנכסים ריאליים (כמו באר גז, נדל"ן, ייבוא רכב וכו'). הסיבה לכך היא החשש שמי שמחזיק במוסד פיננסי, שמנהל הרבה כספים של הציבור, יממן באמצעותו את העסקים האחרים שלו (גם אם יש בהם סיכון), וכך יקבל יתרון לא הוגן על פני המתחרים.
בשורה התחתונה: הרווח של תשובה – ההפסד של הציבור.
דחיית מועד היישום של חוקים היא דרך פעולה שיטתית של אלה שהתרגלו להנות מן ההפקר של ואקום חקיקתי או רגולטורי.
הניסיון של תשובה לדחות את ההפרדה צריך להיענות ב'לא' מוחלט ע"י רשות שוק ההון, ועדת הריכוזיות, בית המשפט או כל גורם אחר שתפוח האדמה הלוהט הזה יזרק אליו.
בדיוק בשביל מצבים כאלה אנחנו פה. הצטרפו עכשיו: https://bit.ly/2UkTg0D