בחודשים האחרונים המכירות של טונה סטארקיסט, המותג המוביל של יבואנית הענק דיפלומט, צנחו ב-30%, לפי נתוני סטורנקסט, כתוצאה מהחרם שהובלנו יחד עם הצינור. דיפלומט ניסתה לטשטש את הנתון הזה בדוחותיה כדי שהציבור לא יידע כמה כוח יש לו עליה, אבל חשוב שנדע – לנו יש את היכולת לעצור את עליית המחירים.
זה עבד הפעם וזה יכול לעבוד שוב. תכף נגיע לאחרי החגים, המועד שבו הספקים והיבואנים הגדולים אמרו שישקלו שוב להעלות מחירים. אז לפני שהם מתחילים לסבן את כולנו, נזכיר לציבור שהטיעונים שלהם פשוט לא מדויקים: מחיר הדלק נמצא במגמת ירידה, וכך גם עלות השינוע וההובלה מחו"ל, המטבע הישראלי חזק מתמיד – מה שאמור להוזיל את עלויות המוצרים המיובאים.
לספקים והיבואנים הגדולים שמחכים להזדמנות של אחרי החגים – כדאי לזכור את הלקח שלמדה חברת דיפלומט דרך הירידה הדרמטית במכירות. הצרכן הישראלי התעורר וכבר לא מוכן לספוג יותר העלאות מחירים ללא הצדקה אמיתית.
היו חלק מהכוח הצרכני שעומד מול התאגידים הגדולים – הצטרפו אלינו : https://bit.ly/3TLnCbZ