בשבועות האחרונים אנו מובילים יחד עם 'הצינור' ושותפים נוספים את מחאת #מרדהפסטה, במסגרתה הצלחנו לבלום את העלאת המחירים של יצרניות המזון והיבואנים הגדולים. זה הישג מדהים לטווח הקצר, אבל לטווח הארוך זה לא מספיק, ואנו פועלים במקביל מול קובעי המדיניות והדרגים המקצועיים כדי להצליח להוביל שינוי מבני, שיפרק את הריכוזיות בשוק המזון ויוביל להורדת מחירי המזון.
השבוע נפגשנו עם שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי, ועם הממונה החדשה על התחרות, עו"ד מיכל כהן וצוותה. בשתי הפגישות, הצגנו את תכניתינו לטיפול בריכוזיות בענף המזון – פירוק ספקי המזון המונופוליסטים הגדולים, הרחבת הרפורמה בייבוא, צמצום כוחם של היבואנים הגדולים שפוגעים בתחרות ועוד.
הפגישות היו מצויינות, ואנחנו מצפים לראות זאת בא לידי ביטוי בצעדים שינקטו להגדלת התחרות ולהפחתת כוחם של המונופולים הדורסניים.
הצטרפו אלינו במאבק להורדת יוקר המחיה: https://lobby99.org.il/join