נפגשנו היום עם מנכ״לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן, ועם צוות המשרד כדי לדבר על קידום המאבקים הסביבתיים שאנחנו מעורבים בהם:
שקיפות על פעילות חברת קצא״א, שמעוניינת להעביר דרך שטח ישראל כמויות אדירות של נפט מהאמירויות – כדי שיהיה ברור מה היקף הסיכון הסביבתי שנגרם למפרץ אילת ולשמורות הטבע לאורך צינור החברה, ומה התועלות מהעסקה, אם בכלל קיימות.
טיפול בזיהום שיצרה כימיקלים לישראל בתחום הפוספטים – על רקע הכוונה להאריך לחברה את הזיכיון במכרות הפוספטים.
מיפוי הסבסוד המסיבי שניתן לתעשיית הגז.
ועוד שלל נושאים.
רק לפני שבועיים פורסם ש-6/10 המפעלים המזהמים ביותר הם בבעלות כימיקלים לישראל, שבשליטת הטייקון עידן עופר. מול הלוביסטים של המזהמים הגדולים צריך לובי חזק של הציבור.
הצטרפו אלינו עכשיו: https://lobby99.org.il/join
#הוןשלטוןסביבתי