בימים אלו מתנהל במסדרונות האחוריים של משרדי הממשלה מאבק על יישום הרפורמה שתקל על ייבוא מזון לישראל, שאמורה להכנס לתוקף בינואר הקרוב. משרד הבריאות באופן תמוה דורש להחריג ממנה 37 מוצרים בטענה שאמור להיות להם תקן ישראלי ייחודי, שמוצרים ממדינות אחרות כנראה לא יעמדו בו. אנחנו פועלים לביטול התקנים הללו, שלרובם אין הצדקה בריאותית, וההכרעה בנושא צפויה להתקבל מחר. צפו במנהלת תחום ממשלה, עו"ד רחל גור, בראיון לחדשות 12.
תקנים ייחודיים הם אמצעי קלאסי לחסימת תחרות מייבוא ושימור כוחם של הספקים הגדולים שמעלים לנו את המחירים בסופר. קחו למשל את שוק הדבש, שמחציתו נשלט ע"י ׳יד מרדכי' (בבעלות שטראוס), שם יש פער של יותר מ-50% בין המחיר בישראל למחיר במדינות אחרות.
נמאס לכם לשלם ביוקר רק כי המציאו למוצרים שלנו "תקנים ייחודיים"? הצטרפו אלינו- https://bit.ly/3Dyv6sS