יסססס! רגע לפני פיזור הכנסת ניצחנו את הלוביסטים של הבנקים. הצעת החוק שיזמנו, בהובלת הח״כים ינון אזולאי ומשה ארבל מש״ס, עברה בקריאה ראשונה. כשהחוק יעבור, תבוטל האפשרות להפקיד את הכספים שהמדינה מעניקה במסגרת "חסכון לכל ילד" בפיקדון בנקאי שמעניק ריבית אפסית. במקום זאת, הכסף יופקד בקופות גמל בלבד, מה שייתן לילדים שלנו סכומים גבוהים בהרבה.
דווקא בגלל המצב הפוליטי, ההעברה בקריאה ראשונה היא משמעותית – בכנסת הבאה יהיה אפשר להמשיך את קידום ההצעה מאותה הנקודה, מבלי להתחיל את כל הליך החקיקה מאפס. לא ניתן ללוביסטים של הבנקים לפעול לשימור הרווחים של הבנקים על חשבון עתידם של הילדים העניים ביותר.
הצטרפו ועזרו להיאבק בבנקים על עתיד הילדים בישראל: https://lobby99.org.il/join