כחלק מהפעילות שלנו בבחינת חסמי יבוא גילינו שמשרד הבריאות יצר הליך מסורבל ומייגע לייבוא בדיקות אנטיגן, הכולל דרישה לסטנדרט מחמיר במיוחד שמתאים רק ליבואנים גדולים וותיקים.
אנחנו בעד בטיחות ובריאות הציבור אבל למה יבוא בדיקה דורש לעמוד בכלל הקריטריונים הבאים:
גם אישור תקן של האיחוד האירופי, גם ברשימה המסובסדת ע"י ממשלת גרמניה, וגם הרשימה שאושרה לשימוש ע"י הרשויות הרשמיות באנגליה? למה אחד מהם לא מספיק? אח״כ לא פלא שהבדיקות פה יקרות.
המשרד גם מגביל את הייבוא ליבואנים שכבר ייבאו לפחות עשרה מוצרים רפואיים או כאלו שייבאו בעבר בדיקות רפואיות. כלומר, גם אם היבואן עומד בכל התקנים והאישורים, כל עוד הוא לא ייבא בעבר ציוד רפואי הוא לא יוכל לייבא בדיקות אנטיגן מהירות.
צפו בעו"ד רחל גור, מנהלת תחום ממשלה שלנו שהשתתפה השבוע בדיון וועדת בריאות ודרשה הסברים:
רוצים לשלם פחות? הצטרפו וחזקו אותנו https://lobby99.org.il/join