היום פורסם ״מדד ההשפעה הסביבתית״ של המשרד להגנת הסביבה, לפיו 6 מתוך 10 החברות שהכי מסכנות את הסביבה הן בבעלות החברה לישראל או כימיקלים לישראל (כי״ל), שבשליטתו של הטייקון עידן עופר.
במקום הראשון והגרוע ביותר במדד ניצבת בזן (בתי הזיקוק בחיפה); רותם אמפרט, שעוסקת בכריית פוספטים מדורגת שנייה; ובהמשך מופיעים מפעל כרמל אולפינים (במקום ה-5), מפעלי ים המלח (במקום ה-7), מפעל גדיס (במקום ה-9) ומפעל מגנזיום ים המלח (במקום ה-10).
אבל זו לא גזירת גורל. אפשר להיאבק במפעלים המזהמים: למשל מפעל הפוספטים רותם אמפרט שנמצא במקום השני ברשימה, מייצר 80 אחוז מהפסולת התעשייתית בישראל, שכבר גרמה לזיהום חמור בנחלים ובמי התהום בסביבה. אנחנו שם כדי לוודא שהחברה תטפל בפסולת הזו בהקדם ותממן זאת מכיסה, כדי שהעלות הזו (300 מיליון ש״ח) לא תיפול על הציבור.
הצטרפו אלינו עכשיו כדי שנוכל לצאת ליותר מאבקים במפעלים מזהמים: https://lobby99.org.il/join
#הוןשלטוןסביבתי