בלוג עדכון שוטפים
איך משפיעים הלוביסטים של הבנקים על יוקר המחיה?
לא צריך להיות פרופסור לכלכלה כדי להבין ששוק שאין בו תחרות, ובו גופי ענק מתמזגים האחד עם השני במקום להפרד לגופים שמתחרים האחד בשני, הוא שוק שבו המחירים רק יעלו. אבל הבנקים נלחמים בהגיון הפשוט הזה, כי הוא מפריע להם להמשיך להתחזק ולהרוויח על חשבון הצרכן. כך ״זכינו״ לראות אתמול את בנק דיסקונט מפעיל את צבא הלוביסטים שלו במסגרת דיון בועדת הכלכלה בנושא עסקת כאל-דיסקונט, שם התקבלה החלטה אשר מנוגדת לאינטרס הציבורי, ומנוגדת לתהליכים מבורכים שנעשו כדי לבזר את הריכוזיות ממנה סובל שוק הבנקאות בישראל, כמו רפורמת שטרום ורפורמת בכר. צפו במנכ״לית הלובי, עו״ד לינור דויטש – Linor …
11/07/2024
לקריאה נוספת >>>הרכבת יורדת מהפסים – האם דירקטוריון הרכבת מסתיר מידע מהציבור?
לאחרונה פורסם שדירקטוריון "רכבת ישראל" פועל להדיח דירקטורית מוועדת הביקורת, הוועדה שאמורה לפקח על פעילות ההנהלה והדירקטוריון ולהתריע על כשלים, רק מפני שהדירקטורית ביקשה לדון במספר סוגיות המעלות חשש להתנהלות לא תקינה. פנינו לרשות החברות הממשלתיות כדי שתפעיל את כל הסמכויות הנדרשות על מנת לוודא שהחברה פועלת באופן תקין ותטפל …
עוד הטבות לחברות הביטוח והפנסיה על חשבון הציבור
דמיינו לכם מצב בו לא נוכל לתבוע חברת ביטוח או פנסיה במסגרת תביעה ייצוגית. מרתיח, נכון? אז הפעם נשתף אתכם שבמסגרת קריאה קפדנית שלנו להצעת חוק של משרד המשפטים, שנועדה לקדם רפורמה בחוק התובענות הייצוגית, גילינו סעיף קטן אך מסוכן שנותן לחברות הביטוח, הפנסיה והגמל הגנות נוספות ויוצאות דופן מפני …
עקבו אחרי הפעילות שלנו:הרשמו וקבלו ניוזלטר שבועי
- כל העדכונים
- ARA
- ENG
- בנקים
- גז
- הון שלטון
- וידאו
- ייבוא
- ים המלח
- לובי 99
- ללא קטגוריה
- משאבי טבע
- סביבה
- פנסיה וביטוח
- צרכנות
- ריכוזיות
- שלטון מקומי
- שקיפות
- תחבורה ציבורית
הנה למה צריך לובי ציבורי ברפורמת ״מה שטוב לאירופה, טוב לישראל״
בדיון על ייבוא תמרוקים, נציג היבואנים הגדולים הציע לחייב כל יבואן לספק אישור על הקשר בינו ליצרן, מתוך דאגה לבריאות הציבור. בפועל ההצעה תחסל את הייבוא המקביל, שמאתגר את היבואנים הבלעדיים ומפחית מחירים. סמנכ״לית הלובי, עו״ד רחל גור, תפסה אותו על חם. הכנסו לאתר שלנו …
ממשיכים להילחם על התחבורה הציבורית
הפעילות של לובי 99 בתחום התחבורה הציבורית נמשכת כל הזמן, והפעם נעדכן בפתרונות שאנו מקדמים לטובת התפתחות התחבורה הציבורית בישראל. כאשר 80% מהציבור מעדיף להשתמש ברכב הפרטי, בגלל מדיניות הממשלה לתעדוף הרכב על התחב״צ, והפקקים רק הולכים ומחמירים, כולנו משלמים על זה מחיר כבד – …
מדוע הפכה המילה ״מקצועי״ לגנאי?
נציב שירות המדינה הוא שומר הסף הראשי של השירות הציבורי, ובתקופה של משבר אמון בין האזרחים לבין השירות הציבורי, קריטי שמינוי הנציב הבא יהיה מקצועי וללא רבב. אתמול בועדת החוקה התקיים דיון בנושא, אליו הגענו וטענו שזהו אינו עניין של ימין ושמאל, זה פשוט איך …
עם כח גדול, באה אחריות גדולה. כי״ל, שמעתם?
במציאות שבה תאגידים הופכים חזקים יותר ממדינות, איפה האיזונים והבלמים? המושג ׳אחריות תאגידית׳ ממשיך להיות ריק מתוכן ולכל היותר מתבטא בניסיון ׳למרוח׳ אותנו עם פרסומות מרגשות של גרין-ווש, בזמן שהתאגידים ממשיכים להגדיל את שורת הרווח ולהשחית כל חלקה טובה בדרך. מנכ״לית הלובי, עו״ד לינור דויטש …
האם יש בשורה ברפורמת ״מה שטוב לאירופה טוב לישראל״?
רפורמת הדגל של משרד הכלכלה נועדה להקל על יבוא מוצרים חדשים לארץ באמצעות אימוץ הרגולציה האירופית , וכך להגדיל את התחרות ולהוזיל מחירים. אבל אחרי שחשפנו בשבוע שעבר שמתוך כ-530 תקנים ייחודיים לישראל רק 80 ייכללו ברפורמה החדשה – שר הכלכלה כינס מסיבת עיתונאים והכריז …
הצלחנו להציל ארבע שנות עצמאות אנרגטית – אבל המאבק על העתיד עוד ארוך ומסועב
לאחר כשנתיים של מאבק שהובלנו בלובי 99 מול חברות הגז, פורסמה החלטת הממונה על הנפט במשרד האנרגיה והתשתיות לפיה מאגר לוויתן, המאגר הגדול והחשוב ביותר במדינה, יקבל אישור לייצא 118 מיליארד מ"ק גז – כ-57 מיליארד מ״ק פחות מהבקשה המקורית – שהן כ-15% מהעתודות המוכחות …
גונבים לנו סלייס מהפנסיות
מתחת לאפה של רשות שוק ההון, גורמים עבריינים גנבו 800 מיליון שקלים מקופות הפנסיה של לקוחות חברת 'סלייס' ואנחנו לא מופתעים – הכתובת הייתה על הקיר, ואנחנו בלובי99 התרענו על כך. מדובר בהתנהלות רשלנית פושעת עליה צריכים לתת את הדין בעלי השליטה בחברה, משפחת גולדברג. …
"מה שטוב לאירופה, טוב לישראל?" לובי 99 חושף את הבלוף
תכנית הדגל של משרד הכלכלה ומשרד האוצר, המציעה לאמץ ישירות את הרגולציה האירופית בעניין ייבוא, מתבררת כלא פחות מעבודה בעיניים. נברנו בנתונים וחשפנו שמתוך 530 תקנים רשמיים הרפורמה תחול רק על 17(!) תקנים חדשים. משרד הכלכלה עשה עבודת יח״צ מדהימה בלשכנע את הציבור שמדובר ברפורמה …
בקרוב: פתיחת התחרות לפיקדונות הבנקאיים
ועדת הכספים אישרה לאחרונה תיקון לחוק שינגיש לציבור הרחב את הקרנות הכספיות – קרנות נאמנות בסיכון נמוך מאוד שמעניקות תשואה קרובה לריבית בנק ישראל. כמהלך משלים, הצענו לחייב את הבנקים לפנות אקטיבית ללקוחות להם יתרות עו"ש מסוימות ולהציע להם להשקיע בקרנות האלו. לובי 99 פועל …