שיעור הצמחונים והטבעונים בישראל הוא מהגבוהים בעולם. ומי שמרוויח על כך, אלו ענקיות המזון שגובות מחירים מופקעים על תחליפי הבשר.
המוצרים של חברת טבעול, בשליטת ענקית המזון אסם-נסטלה, יקרים משמעותית ממוצרים דומים בחו"ל: המבורגר צמחי של טבעול עולה בארץ מעל 33 ש"ח. מוצר מקביל עולה בבריטניה 20 ש"ח, ובצרפת 18 ₪. חבילת נקניקיות צמחיות טבעול עולה בסופרמרקט כאן 30 ש"ח. מוצר מקביל עולה בבריטניה ובצרפת 24 ש"ח.
ה*כאילו* מתחרה של אסם – חברת דיפלומט, שמייבאת את המותג "ביונד מיט" – מצטרפת לחגיגת המחירים המופקעים. במקרה הזה, זה אפילו עוד יותר מרגיז, כי מדובר בדיוק באותו מותג שבחו"ל נמכר בפחות מחצי המחיר. כך, חבילת 2 המבורגרים של ביונד מיט שעולה בישראל 30 ש"ח, עולה בבריטניה רק 13 ש"ח; בגרמניה 12.5 ובארה"ב 15.5 ש"ח.
הגיע הזמן להגיד די לעושק המחירים.
המאבק על מחירי המזון נמצא בידיים שלכם/ן – הצטרפו אלינו https://lobby99.org.il/join
#מרדהפסטה