שר התחבורה שיכנס למשרד לאחר הבחירות יוכל בהחלטה אחת פשוטה לשפר תוך זמן קצר את מצבה של התחבורה הציבורית בישראל.
נתיב התחבורה הציבורית מאפשר לאוטובוס לנסוע מהר בזמן שהרכב הפרטי עומד בפקק, וכך הופך אותו לאלטרנטיבה מוצלחת למי שרוצים להשאיר את האוטו בבית ולנסוע בתחבורה הציבורית.
למשרד התחבורה יש תכנית ובה רשימה של כבישים בהם ניתן לסמן כבר מחר בבוקר נתיבי תחבורה ציבורית על נתיבים קיימים, מבלי לסלול נתיבים חדשים. מי שיהיה שר התחבורה לאחר הבחירות יצטרך לאשר אותה, ולוודא שיהיו הרבה מאוד אוטובוסים שיסעו על הנתיבים האלה.
אנחנו הצענו למשרד התחבורה לסמן מיידית נתיבי תחבורה ציבורית בחלקים של כביש 1 (תל אביב ירושלים) ובכביש 4 וגם את נתיבי איילון בתוך תל אביב.
השבוע עשינו תחרות בין רכב פרטי לאוטובוס בכניסה לירושלים, שם כבר מסומן נת"צ, כדי לבדוק מי יגיע מהר יותר. אם רוצים לצאת מהפקקים, צריך לתת לאוטובוסים לנצח.
רוצים לצאת מהפקקים? הצטרפו ללובי 99: https://bit.ly/2wyTCdf