משרד הבריאות הציע לפני מספר חודשים לחסום את האפשרות לעבור בין קופות החולים בשנה הקרובה, על מנת לאפשר לקופות להפנות יותר משאבים למאבק בקורונה.
הגשנו התנגדות לתקנות. טענו שלמרות שאנחנו מבינים את הצורך להסיט משאבים לטיפול במשבר הבריאותי, זה חייב להיעשות באופן הגיוני, ולא ניתן להפוך את המבוטחים לקהל שבוי או לפגוע בתחרותיות של מערכת הבריאות הציבורית למשך תקופה כה ארוכה.
אנחנו שמחים לעדכן כי בעקבות ההערות שלנו, משרד הבריאות החליט לשקול את המהלך מחדש ולגבש מתווה אחר. המשרד ביטל את כוונתו להביא את התקנות לדיון בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת, שאמורה הייתה לאשר אותם. בימים אלו, עם פתיחתו של מושב החורף של הכנסת, נמשיך לעמוד על המשמר למען הציבור ולעקוב אחרי כול ההתפתחויות בכנסת.
רוצים לעזור לנו במאבק למען הבריאות של כולנו? הצטרפו ללובי99 https://bityl.co/3lDv