בשבוע שעבר בית המשפט אישר את הסדר החוב עם בני משפחת פישמן, במסגרתו בני המשפחה יישארו עם נכסים בשווי מאות מיליוני שקלים, בעוד הציבור קיבל תספורת של 95% מגובה החוב. אנחנו חושבים שמדובר בהסדר חוב שערורייתי, במסגרתו הבנקים מוחלים לטייקונים על חובות עתק, בעודם רודפים עד חורמה אנשים רגילים על סכומים פעוטים. לכן הגשנו לבית המשפט את בקשתנו להגיב להסדר החוב בשם הציבור שקולו לא נשמע (קישור לבקשה שהגשנו ולהחלטת השופט בתגובות).
בית המשפט דחה את הבקשה שלנו משני טעמים מרכזיים:
![❌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tdd/1/16/274c.png)
![❌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tdd/1/16/274c.png)
זו החלטה מאד מאכזבת, במסגרתה בית המשפט דוחה ענין מהותי מאין כמוהו על טיעונים פרוצדוראלים. דווקא בתקופה של משבר כלכלי חמור, לא ייתכן שיש מערכת בנקאות אחת לטייקונים שזוכים ל״תספורות״ של מיליונים ומערכת נפרדת לחלוטין לאזרחים הרגילים שאותם רודפים עד האגורה האחרונה.
אנחנו נחושים לא לעבור על הסדר החוב הזה לסדר היום. כיאה לשקיפות שבה אנחנו מתנהלים, אנו מעדכנים במתרחש, למרות שאנחנו עדיין בוחנים את האופציות המשפטיות שלנו ובמקביל את האפשרות לתיקון חקיקה שיקל על השמעת קולו של הציבור בהליכים כאלו.
זה ממש לא סוף פסוק וכמובן שנעדכן.
רוצים לעזור למנוע את ה״תספורת״ הבאה של הטייקונים? הצטרפו אלינו עכשיו https://bit.ly/30Ww5y7