בום! זה סוף סוף קרה.
ניתוח נתונים מקיף ומעמיק שהגשנו לרשות לניירות ערך הוביל לפתיחת בדיקה (שיכולה להתפתח לחקירה פלילית) של דלק קידוחים ושותפים נוספים במאגרי הגז.
הניתוח בחן את הדו״חות הכספיים של מאגרי הגז בשנים האחרונות והראה כי תחזית המכירות ברובה מנופחת כלפי מעלה, נוסף לשלל פערים נוספים. דרשנו הרחבות של הדו"חות, כדי למנוע הטעיית משקיעים.
במסגרת הניתוח דרשנו את חשיפת פרטי חוזה ייצוא הגז למצרים – מה היקף המינימום לעסקה ומי ערב לה. נזכיר שהעסקה נחתמת מול חברת דולפינוס – חברה פרטית עלומה, שרשומה באיי הבתולה, כשלגביה התגלה שלאחר השנתיים הראשונות לא יהיו ערבויות לעסקה. כלומר יש חשש ממשי שדולפינוס פשוט תיעלם, ואיתה חוזי ייצוא הגז.
מחזקים את הרשות לניירות ערך על החלטתה בפתיחת הבדיקה, וגאים להיות הקוץ בישבנו של תשובה.
רוצים לעזור במאבק נגד הטייקונים על משאבי הטבע שלנו? הצטרפו עכשיו ללובי99: https://bit.ly/2CIWmrX