מצאתם במגירה תו זהב בשווי 100 שקלים שהתוקף שלו פג? נתתם לשופרסל 100 שקל מתנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שוברי מתנה ותווי קנייה מסוגים שונים, המונפקים על ידי חברות כמו שופרסל (תו הזהב) ו- BUY ME ימשיכו להיות מוגבלים בתוקפם – הפעם בחסות המלחמה, למרות שמדובר בכסף לכל דבר ועניין, לפי החלטת ועדת הכלכלה של הכנסת משבוע שעבר. השוברים הללו מונפקים במיליארדי שקלים בשנה, ופעמים רבות מוענקים כמתנות לחג על ידי המעסיקים לעובדים (שכמובן משלמים על השווי שלהם מס הכנסה). ההחלטה הזאת משמרת את המצב האבסורדי -בו כל שקל שאנחנו שוכחים לממש, נשאר בידיהן של אותן חברות לעד.
המשך המצב בו יש לשוברים ולתווים תוקף מוגבל הוא תוצאה של הארכת תוקפן של תקנות שאושרו בעבר ע"י חברי הכנסת החברים בוועדת הכלכלה. כבר לפני כמעט שנתיים, כשהתקנות האלו אושרו לראשונה, הקביעה הזאת עוררה סערה, ולכן חברי הועדה עמדו על כך שהן יהיו בתוקף רק לתקופה מוגבלת – שבמהלכה משרד המשפטים יצטרך לבדוק כמה כסף של הציבור הולך לפח מפאת הגבלת התוקף של התווים והשוברים. בשבוע שעבר, וועדת הכלכלה דנה בהארכת התקנות האלה ל-3 שנים נוספות באותו נוסח בדיוק, מבלי שהוצגו נתונים או הצדקות לכך שהכסף שלנו ימשיך להתאדות לאוויר.
אנחנו בלובי99 התייצבנו בדיון, ולקול התרעומת של נציגי שופרסל ושאר החברות, דרשנו לבטל את הגבלת התוקף של השוברים והתווים, שאין לה שום הצדקה חוץ משורת הרווח שלהן. מדובר בכסף לכל דבר, ולכסף אין תוקף. למרות שכל חברי הכנסת הסכימו איתנו, נוכח מצב הלחימה, ומאחר שמדובר בנושא בעל השלכה רוחבית, הוסכם כי הדיון בנושא יתחדש בהקדם וכי התקנות יאושרו בינתיים רק לשנה וחצי. צפו בלוביסטית הציבורית שלנו, רו״ח עו״ד אלה תמיר שלמה, בדיון בנושא:
אנחנו כמובן נמשיך לעקוב ולהקפיד שהכסף של הציבור לא הופך לשורת הרווח של התאגידים הגדולים. הצטרפו אלינו עוד היום כדי לא לאפשר מחטפים בחסות המלחמה, ובכלל


דילוג לתוכן